چند تله فیلم مطرح سال های اخیر

«کمی دورتر» سیدروح الله حــــجازی داستان زن و شوهری به نام منیر و فرج است که سالیان متمادی در یک ایستگاه سوزنبانی خدمت می کنند یکی از روزها منیر خوابی می بیند که باعث می شود اشتیاق برای رفتن به حرم حضرت معصومه س بیشتر شود, اما همسرش فرج با رفتن او مخالفت می کند همین مساله به شروع چالشی در زندگی آنان منجر می شود

«کمی دورتر» (سیدروح‌الله حــــجازی) داستان زن و شوهری به نام منیر و فرج است که سالیان متمادی در یک ایستگاه سوزنبانی خدمت می‌کنند. یکی از روزها منیر خوابی می‌بیند که باعث می‌شود اشتیاق برای رفتن به حرم حضرت معصومه(س) بیشتر شود، اما همسرش فرج با رفتن او مخالفت می‌کند. همین مساله به شروع چالشی در زندگی آنان منجر می‌شود... .

نویسندگی این فیلم را علی طالب‌آبادی به عهده داشته که با نگاهی آزاد به داستانی از مهدی قزلی، فیلمنامه را به رشته تحریر درآورده و ثریا قاسمی، مهدی فقیه و یوسف خداپرست در آن بازی کرد‌ه‌اند. این فیلم تلویزیونی در نخستین جشنواره جام‌جم موفق شد جایزه بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه و بهترین تصویربرداری را به دست آورد.

● حبیب

داستان این فیلم تلویزیونی به‌کارگردانی داریوش یاری، روایت زندگی جوان فقیری به نام حبیب است که برای رسیدن به ثروت بیشتر به کار قاچاق رو می‌آورد. او بعد از دستگیری به اعدام محکوم می‌شود. در زندان، حبیب پی می‌برد قانونی وجود دارد که اگر او موفق شود قرآن را حفظ کند، می‌تواند از طناب دار بگریزد. حمید فرخ‌نژاد، مهدی فقیه، آشا محرابی، امید روحانی و توران مهرزاد از جمله بازیگران حبیب هستند. این فیلم در نخستین جشنواره جام‌جم و در بخش فیلم‌های تلویزیونی، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد (حمید فرخ‌نژاد) و بهترین موسیقی (فردین خلعتبری) شد.

● دنده معکوس

«دنده معکوس» فیلم تلویزیونی حسن فتحی با بازی مهران رجبی، احمد پورمخبر، بیتا بادران، هومن برق‌نورد، امیر دلاوری و... است. برادر قشنگ به علت بدهی دو روز مانده به عید دستگیر می‌شود. او برای خلاصی برادرش تصمیم به فروش اتومبیل کهنه خود می‌گیرد، اما... . این فیلم در نخستین جشنواره جام‌جم برنده جایزه بهترین بازیگر زن (بیتا بادران) شد.

● نیرنگ

«نیرنگ» (مهرداد خوشبخت) بر مبنای فیلمنامه فرهاد علیزاده‌آهی ساخته شد و حمیدرضا پگاه، فخرالدین صدیق‌شریف، فرناز رهنما، حسین سحرخیز، بهزاد خداویسی، سیاوش تهمورث و سام درخشانی بازیگران آن هستند. داستان نیرنگ درباره پلیس‌هایی است که درگیر پرونده قاچاق مواد مخدر هستند. این تله‌فیلم نیز در نخستین جشنواره فیلم‌های تلویزیونی برنده جایزه بهترین تدوین شد.

● سرقت

تله‌فیلمی از محمدرضا آهنج که بر اساس طرحی از حسن خوانساری و فیلمنامه علیرضا حسینی ساخته شد. فرهاد قائمیان در این تله‌فیلم ایفاگر نقش دزدی است که دست به سرقت می‌زند، اما با ماجراهایی روبه‌رو می‌شود. فرهاد قائمیان، مجید مشیری، لاله اسکندری، رامین راستاد و امیر محمد زند از بازیگران این تله‌فیلم هستند.

در خلاصه داستان سرقت آمده است: پژمان اسدی، جاعل و کلاهبردار حرفه‌ای در راه زندان به دادگاه از غفلت سرباز محافظش سوءاستفاده کرده و فرار می‌کند. سرگرد منتظر که قبلا او را دستگیر کرده مسئول پرونده می‌شود. پژمان قصد سرقت از یک طلا فروشی بزرگ و مشهور را دارد که...

● قصه‌ها و واقعیت‌ها

«قصه‌ها و واقعیت‌ها» از کارهای شاخص حجت قاسم‌زاده اصل است که در نخستین جشنواره جام‌جم برنده جایزه صدابرداری شد.

در این فیلم تلویزیونی، احمدی در پی احضار بی‌موقع رئیس اداره‌اش و در مسیر رفتن به محل کار با یک تریلی حامل آهن تصادف می‌کند و کشته می‌شود. در این میان با آدم‌هایی آشنا می‌شویم که به نوعی در رخ‌دادن این حادثه نقش داشته‌اند. مهدی هاشمی، آتنه فقیه‌نصیری، امین زندگانی، مریم بوبانی، امیرحسین مدرس، شبنم معززی‌نیا، رضا آحادی و مجید مشیری از بازیگران این فیلم تلویزیونی هستند.