پرستاری و نگهداری سالمند و کودک در منزل

پرستاری و نگهداری سالمند و کودک در منزل
پرستاری و نگهداری سالمند و کودک در منزل
پرستاری و نگهداری سالمند و کودک شبانه روزی در منزل

امداد پرستاران مبین

تماس : 22886814 - 88320788

مراحل رشد و آموزش لازم برای کودکان

بچه‌ها در سنین مختلف نیاز به آموز‌ش‌های متفاوتی دارند در این باره محدودیت سن نقش تاثیرگذاری در آموزش‌ها و نحوه برخورد با کودکان و نوجوانان ایفا می‌کند.
امروزه بسیاری از والدین به دنبال يافتن وقت مناسب براي شروع کلاس‌های آموزشی کودک خود هستند و بسیار مشتاقند بدانند در چه سنی کودک‌شان را با زبان دوم، هنر، ورزش و... اما بیشتر والدین توقعات نامعقولي از فرزندان خود دارند.، مثلا انتظار دارند پیش از آن‌که کودک آمادگی لازم را کسب کند، مسئولیت‌پذير باشد. از فرزندان‌شان می‌خواهند خوش اخلاق و مودب باشند، با بچه‌های دیگر بدون سروصدا مشغول بازی شوند، با آنها همکاری داشته باشند، وسط حرف بزرگ‌تر‌ها نپرند، بدون اجازه دست به چیزی نزنند، مفید باشند، سریع راه بروند، سریع صحبت کنند، قبل از دبستان حداقل به دو زبان مسلط باشند، پیانو را به خوبی بنوازند و بالاخره به سرعت رشد کنند و بزرگ شوند و تمام آرزوهای فرو خفته والدین خود را در اولين فرصت برآورده کنند. همه اينها در حالي است كه قرار نیست کودک تمام‌کننده والدين باشد. از سوي ديگر کسب این همه مهارت نیاز به فرصت کافی دارد و رشد، فرآیندی آرام بوده و نیاز به زمان کافی دارد.
بهتر است فشار‌ها را از روی فرزند‌تان بردارید و به او فرصت کافی بدهید تا بتواند به آرامی در مراحل رشد خود قدم بردارد. والدین باید مراحل رشد کودک خود را بشناسند و بدانند در هر مقطعی از زمان، کودک آمادگی چه نوع یادگیری‌هايي را دارد.ما نبايدکودکان‌مان را برای مدرسه رفتن آماده ‌کنیم بلكه باید آنها را برای زندگی کردن مهيا کنیم.
از چه سنی به کودک مهارت‌ها و ارزش‌های اجتماعی را آموزش دهیم؟
صرف این‌که دائما به کودک تذکر بدهيد مودب باش، درست بشین، سلام کن و... نه تنها مهارت‌های اجتماعی کودک افزایش نمي‌ياد بلکه اعتماد به نفس او نيز کاهش پيدا مي‌كند. کودک نوپا تصوری که شما از ادب و تربیت دارید، ندارد. اين‌طور نيست که اگر کودک شما در 2 سالگی سلام نکرد، در بزرگسالی هم سلام نکند.

از چه سنی به کودکان خود نظم بیاموزیم؟
نظم‌آموزی یعنی مسئولیت‌هایی که در بدو تولد صددرصد بر دوش والدین بود، آرام آرام باید برعهده خود کودک گذاشته شود. تربیت فرزند مستلزم صرف وقت و انرژی است. نظم‌آموزی فوری مانند كاهش وزن فوري است که مدت كوتاهي اثر می‌کند ولی به سرعت حتي بد‌تر از قبل مي‌شود. واقعيت اين است كه عادت باید به تدریج شکل بگیرد تا به درستی جا بیفتد. مسئولیت‌ها را آرام آرام به کودکان محول کنید. پس عجله کردن و فشار آوردن نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه آسیب جدی به کودک می‌رساند. اصلا مجبور نیستید روش‌های زندگی را یکباره به فرزندتان بیاموزید.
یک کودک سه ساله قادر است تواناییهای خود را کنترل کند و از آنها به نحو درست استفاده کند. همچنین بچه های سه ساله بسیار کنجکاو هستند و قادر به درک مسایل زیادتری می باشند. والدین کودک به عنوان اولین معلم وی می توانند با انجام یک سری فعالیتهای ساده به غنای رشد این دوره بیافزایند و همچنین اعتماد به نفس کودک را در فعالیتهای روزانه اش بالا ببرند.
آموزش های مناسب این دوره
1) بچه ها در این سن از پازلها و اسباب بازیهایی که نیاز به سر هم کردن و ساختن داشته باشد لذت می برند. همچنین خمیربازی، کتاب، نقاشی و موسیقی و سازهای ساده از علاقه مندیهای آنهاست
2) وسایل مورد نیاز نقاشی را در اختیارش قرار دهید.(استفاده ازماژیک، گچ و تخته سیاه)
3) اسباب بازی های ساده را جایگزین اسباب بازیهای الکتریکی و دیجیتالی کنید.
4) با جعبه ها و کارتن های دور ریختنی کوچک می توان آنها را سرگرم کرد.
5) کودک را تشویق به گوش دادن به موسیقی و فعالیت کنید.
6) وسایل بی خطر آشپزخانه را در اختیارش قرار دهید.( مثل قاشقهای چوبی، ماهیتابه و ...)
7) استفاده از فلش کارت، کتب نقاشی، و حروف فارسی و انگلیسی
روشهایی برای بالا بردن عزت نفس
1) به آنها بگویید که دوستشان دارید.
2) برای گوش دادن به حرفهایشان و صحبت کردن با آنها وقت بگذارید زمانی را به آنها اختصاص دهید.
4) به آنها کمک کنید تا برای مشکلاتشان راه حلی بیابند.
5) آنها را تشویق کنید تا علایقشان را دنبال کنند.
6) کارهایشان را در خانه نمایش دهید.
7) موفقیتها و نقاط عطفشان را جشن بگیرید.
8) به آنها اجازه انتخاب از میان دو چیز را بدهید.( انتخاب لباس از بین دو دست لباس)
9) در برابر اشتباهاتش با گذشت و مهربان باشید و به یاد داشته باشید که یادگیری فقط زمانی اتفاق می افتد که کودک فعالیتهای تازه و نویی را در سایه حمایت و تشویق والدینش انجام دهد.
10) اشتباهات گرامری و تلفظ کودک را در حین صحبت کردن اصلاح نکنید فقط در زمان مناسب درست آن جمله یا کلمه را بیان کنید.
11) به کودک بازخورد مثبت بدهید و از گفتن اینکه کار تو اشتباه است به او خودداری کنید. بهترین روش بیان کردن روش درست رفتار در قالب مثال است.
12) زمان لازم را در اختیارش قرار دهید تا خودش لباس بپوشد.
13) کودک را تشویق کنید تا وسایل مورد نیازش را در کوله یا کیف مخصوص خودش حمل کند.
14) رفتارهای کودک را بررسی کنید و از علایق او آگاه شوید و از این طریق از تنش و ناراحتی جلوگیری کنید.
15) به خاطر داشته باشید که پروسه یادگیری مهم است نه آنچه که این پروسه تولید می کند.

اطلاعات تماس آگهی

دوره نمایش آگهی در تاریخ شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ۳۸ : ۰۰ : ۲۳ به پایان رسیده و اطلاعات تماس آن قابل نمایش نیست.