خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه
خرید ملک در ترکیه
اگر سرمایه کافی برای خرید ملک در ترکیه را ندارید، می توانید یکی از راه های زیر را برای خرید ملک مورد نظرتان انتخاب کنید.

- اخذ وام بانکی:
در این روش اتباع خارجی می توانند با مراجعه به یکی از بانک های عامل ترکیه، اقدام به اخذ وام برای خرید ملک مسکونی در ترکیه کنند. بدیهی است مانند هر وام دیگری، باز پرداخت این وام ها نیز با بهره است که حداقل آن حدود 8 درصد می باشد. با خرید ملک از طریق وام، "تاپو ملک" (سند ملک) به نام خریدار می شود اما تا زمان تسویه وام در رهن بانک است.
در این روش بانک بین 50 تا 75 درصد از کل قیمت ملک را پرداخت می کند. برای تعیین مبلغ، نماینده بانک باید ملک را ارزش یابی و قیمت گذاری کند. باز پرداخت وام نیز بین 10 الی 15 سال برای اتباع خارجی تعیین شده است.

برای دریافت وام بانکی ارائه مدارک زیر به بانک ترکیه لازم است:
تکمیل کردن فرم های مربوط به بانک
ارائه اصل و کپی پاسپورت
شماره مالیاتی (برای اخذ شماره مالیاتی باید به اداره مالیات در ترکیه مراجعه کنید)
کپی تاپوی ملک مورد نظر به همراه تایید آدرس آن
گواهی عدم بدهی بانکی از ایران که به تایید سفارت رسیده باشد
پرینت گردش حساب در یکی از بانک های ایران
ارائه فیش حقوقی معتبر در صورت کارمند یا بازنشسته بودن در ایران
گزارش معتبر از دارایی ها در ایران
گزارش معتبر از میزان درآمد ماهانه در ایران در صورت داشتن شغل آزاد در ایران

تمامی مدارک فوق باید ترجمه رسمی شود و به تایید سفارت ترکیه در ایران برسد.

- اقساط:
یکی از راه های خرید ملک در ترکیه به صورت قسطی است. در دو سال اخیر به دلیل استقبال زیاد و درخواست های فراوان برای اخذ وام توسط اتباع خارجی، بانک ها تصمیم گرفتند با شرکت های سازنده املاک قراردادی تنظیم کنند تا اتباع خارجی برای اخذ تسهیلات و خرید ملک فقط به این شرکت ها مراجعه کنند.
بر اساس قراردادی که بین شرکت های سازنده ملک و بانک ها منعقد شد، از این پس دفاتر فروش پروژه های مسکونی می توانند، فروش اقساطی داشته باشند.
در این روش، شرکت سازنده ملزم است با عقد قرارداد رسمی و قانونی با خریدار، ملک خود را به صورت اقساط بفروش برساند. در این قرارداد ها معمولا بین 1 تا 3 سال به خریدار فرصت داده می شود تا اقساط خود را تسویه کند. البته در پروژه های مسکونی مختلف، زمان تسویه اقساط متفاوت می باشد و به شرایط مختلفی بستگی دارد.

- خرید ملک مسکونی در حال ساخت:
اگر در ترکیه به دنبال سرمایه گذاری هستید بهترین روش، خرید ملک های در حال ساخت است. این روش همچنین برای اشخاصی که سرمایه کافی برای خرید ملک را ندارند بسیار مناسب است. اما باید بدانید زمان تحویل املاک در حال ساخت متفاوت می باشند و شما نمی توانید به زودی در آنها ساکن شوید. خانه های در حال ساخت معمولا قیمت کمتری نسبت به خانه های آماده دارند اما در زمان تکمیل پروژه قیمت نسبتاً بالاتری پیدا خواهند کرد بدین معنا که شما می توانید بعد از تحویل ملک خود، آن را با قیمت بالاتر به فروش برسانید.
در این روش معمولا خریدار باید بین 20 تا 30 درصد از مبلغ کل خانه را به صورت پیش پرداخت به شرکت سازنده بپردازد که البته این رقم بستگی به قیمت کل ملک دارد و در پروژه های مختلف، متفاوت می باشد. باز پرداخت باقی مبلغ به صورت اقساط در جداول زمانبندی شده تا زمان اتمام پروژه پرداخت می شود.
نکته مهم: برای خرید ملک های در حال ساخت باید تحقیقات فراوانی در مورد پروژه داشته باشید. اول اینکه شرکت سازنده باید معتبر و با مجوز رسمی باشد و دوم، اتباع خارجی دیگر نیز در این پروژه ملک خریداری کرده باشند. برای استعلام این قبیل اطلاعات می توانید به اداره تاپو شهر مورد نظرتان در ترکیه مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران شرکت سرمایه گذاری املاک برنا همز تماس حاصل نمایید. مشاوران ما در سال های گذشته توانسته اند بسیاری از ایرانیان را در ترکیه صاحب خانه کنند.
شماره های ترکیه: ۴۲۱۶ ۳۱۶ ۵۳۴ ۹۰+ - ۱۸۸۸ ۲۲۹ ۲۱۲ ۹۰+
آدرس: استانبول، منطقه ساری یر، خیابان ساری یر، شماره ۱۱۷ ب، برج آ.ب.ج ،طبقه دوم و چهارم

اطلاعات تماس آگهی

دوره نمایش آگهی در تاریخ سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۴۲ : ۳۳ : ۱۵ به پایان رسیده و اطلاعات تماس آن قابل نمایش نیست.