قیمت حواله و گالن اسید استیک

قیمت حواله و گالن اسید استیک
قیمت حواله و گالن اسید استیک
سایر اسامی: اسید اتانوئیک، اسید اتیلیک، اسید متان کربوکسیلیک، سرکه، جوهر سرکه
مجتمع‌های تولیدکننده: پتروشیمی فن‌آوران و پتروشیمی شازند اراک

استیک اسید یک اسید ضعیف بوده، زیرا تنها مقداری اسید جدا شده در محلول آبی می باشد. استیک اسید بدون آب و خالص( استیک اسید یخی) یک مایع بدون رنگ بوده که آب را از محیط اطرافش جذب می‌کند( هیگروسکوپی) و در دمای 16.5 درجه سانتی‌گراد( ‌61،7 درجه فارنهایت) به شکل یک جامد کریستالی بی‌رنگ منجمد می‌شود. اسید خالص و محلول‌های غلیظ آن بسیار خورنده هستند.
حالت فيزيكی: مايع
شکل فیزیکی: مايع شفاف و بي‌رنگ است و در پايين‌تر از 16 درجه سانتی‌گراد شبيه كريستال‌هاي يخي است
رنگ و بو: بي‌رنگ و شفاف و بوي سركه مي‌دهد
حلاليت آب: قابل انحلال است
حلاليت در حلال‌هاي آلي: درتمامی تركيباتي مانند اتانول، استون، دي اتيل اتر، گليسرول و بنزن قابل حل شدن است
وزن مخصوص نسبت به آب( دانسیته): 1.5 20 درجه سانتی‌گراد( محلول 100٪ )، 1.8 ( 80٪)، 1.06 ( 50٪)
حد انفجار پايين و بالا : اسيد استيك غليط ممكن است آتش بگيرد.
ساير اطلاعات: اسيد استيك يا سركه جزو مواد ارگانيك بدن است كه براي توليد مواد ديگر در بدن استفاده می‌گردد.
کربونیلاسیون متانول: در این روش متانول با مونوکسیدکربن در فشارهای بالا( 200 ATM) واکنش داده و اسید استیک تولید می‌کند. این روش از سال 1920 ابداع شده است و به دلیل ارزان بودن متانول و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است.
اکسیداسیون بوتان: از حرارت دادن بوتان با اکسیژن هوا در حضور یون‌های فلزی منگنز، کبالت و کروم، پروکسید تولید می‌شود؛ پروکسید در اثر تجزیه اسید استیک ایجاد می‌کند.
اکسیداسیون استالدئید: استالدئید در شرایط ملایم و در حضور کاتالیزورهای ساده فلزی مثل منگنز، کروم و ... توسط اکسیژن هوا اکسید شده و اسید استیک تولید می‌کند. محصولات جانبی تولید شده در این واکنش مانند اسید فرمیک یا استات اتیل و ... به‌دلیل داشتن نقطه جوش پایین‌تر از اسید استیک توسط تقطیر جداسازی می‌شوند.
کاربردهای استیک اسید
كاربرد اسيد استيك به دو گروه عمده صنعتي و غذايي دسته‌بندی مي‌شود. از اسيد استيك اغلب به‌عنوان ماده اوليه توليد ونيل استات مونومر( VAM) و اندريد استيك و نيز حلال تترافتاليك اسيد( PTA) و حلال‌هاي شيميايي مانند اتيل استات، بوتيل استات و گليكول دي استات استفاده مي‌شود. با توجه به راه‌اندازي واحد استيك اسيد و نيز شناختي كه در مورد تكنولوژي آن به‌دست آمده و طيف وسيع مصارف آن در صنايع پايين دستي، وجود اين محصول امتياز مناسبي براي بخش‌هاي خصوصي و دولتي مي‌باشد.

در محیط خانگی، استفاده در آبگونه اسیدی ظهور فیلم و برداشتن جرم شیر آب و کتری از نمونه‌های آن است.
خاصیت اسیدی همچنین از طریق سلول‌های نیش ستاره دریایی، در درمان نیش ستاره دریایی جعبه‌ای استفاده می‌شود که این کار از آسیب‌های جدی و یا حتی مرگ جلوگیری می‌کند. این خاصیت همچنین در درمان افراد مبتلا به آماس گوش، عفونت گوش خارجی به‌کار می‌رود.
اسید استیک باید در محيط خشك، خنك و با تهويه محيطي مناسب و دور از اشعه آفتاب، گرما و منابع مشتعل ديگر نگهداري شوند. انبار باید هواي پاك داشته باشد و از مواد ضدجرقه و حريق درست شده باشد.
اسید استیک باید در ظروف پلاستيكي( پلي اتيلن سنگين) داراي برچسب مخصوص و مناسب نگهداري شوند.

اطلاعات تماس آگهی

دوره نمایش آگهی در تاریخ سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۵۴ : ۳۸ : ۰۹ به پایان رسیده و اطلاعات تماس آن قابل نمایش نیست.