مراقب سالمند در منزل تضمینی

مراقب سالمند در منزل تضمینی
مراقب سالمند در منزل تضمینی
مراقب سالمند در منزل تضمینی

موسسه امداد پرستاران مبین

تلفن تماس : 22886814 - 88320788

وب سایت : mobincoo.com

پرستاری از سالمند - بیمار- کودک در منزل

تغذیه برای ریکاوری بعد از ورزش

در این مقاله به بررسی تغذیه برای ریکاوری بعد از ورزش - مراقب سالمند در منزل می پردازیم.به طور کلی نوع تغذیه و زمان صحیح آن پس از ورزش و انجام فعالیت های بدنی می تواند اثر ورزش را در بدن ماندگار کند و اگر درست انجام نگیرد، اثر عکس خواهد داشت.

غذای مناسب بعد از ورزش :

همه ما از فواید ورزش آگاهیم. در این میان برخی به طور حرفه ای، برخی به عنوان یک تفریح و برخی به منظوری خاص مثل کاهش وزن ورزش می کنند.

درست است که ورزش تاثیر بسزایی در بالا بردن کیفیت زندگی انسان دارد، ولی باید آن را به درستی انجام دهیم تا نتیجه مطلوب حاصل شود. یکی از عواملی که می تواند در ورزش نقش مهمی داشته باشد، تغذیه صحیح قبل و بعد از ورزش است.


پرستار سالمند در منزل
افرادی که قصد دارند با ورزش کردن عضلات خود را پرورش دهند علاوه بر برنامه ورزشی خاص نیازمند برنامه غذایی مناسب نیز هستند. اینکه بعد یا قبل از ورزش چه مواد غذایی مصرف کنیم تا ریکاوری بهتری داشته باشیم بسیار مهم است.

برخی مواد غذایی می توانند بر ریکاوری بعد از ورزش کمک کنند.

انتخاب درست مواد غذایی بعد از ورزش به ریکاوری سریع تر، کاهش سوزش عضلات، پرورش عضلات و افزایش قدرت تیم ایمنی کمک می کند. بهتر است در یک ساعت بعد از ورزش آب و غذایی مناسب مصرف کنید.

مواد غذایی لازم بعد از ورزش :

ماده غذایی که باید بعد از ورزش مصرف کرد :

1) ماهی سالمون دودی :

نگهداری از سالمند در منزل
پرستار سالمند در منزل
مصرف اسیدهای چرب امگا سه که در ماهی هایی مانند سالمون موجود است باعث کاهش سوزش عضلات می شود.

2) سیب زمینی شیرین :

مصرف کربوهیدرات نیز در پروسه ریکاوری تاثیرگذار است. می توان با خوردن سیب زمینی شیرین کربوهیدرات لازم را تامین کرد. این مواد از کاهش قدرت سیستم ایمنی جلوگیری می کنند. مصرف میزان کمی از این مواد باعث چاق شدن نمی شود و تبدیل به انرژی می شود.

3) تخم مرغ :

بعد از انجام ورزش استقامتی مصرف تخم مرغ مناسب است. بررسی های اخیر نشان داده است که خوردن تخم مرغ به صورت کامل 40 درصد تاثیرگذاری بیشتری از خوردن سفیده به تنهایی دارد. تخم مرغ حاوی چربی سالم، ویتامین و مواد مغذی مانند فسفر و آهن است.

4) آب انار :

مطالعات اخیر نشان داده است که خوردن آب انار بعد از ورزش باعث کمتر شدن آسیب دیدگی عضلات می شود. آب انار حاوی آنتی اکسیدان است و ریکاوری را سریع تر می کند.

5) پنیر ریکوتا :

خوردن روزانه 9 گرم پنیر ریکوتا می تواند به پرورش عضلات کمک کند. مصرف پنیر ریکوتا می تواند به دریافت پروتئین کمک کند.

6) دمنوش های گیاهی :

مطالعات منتشر شده در مجله تغذیه بریتانیا نشان داده است که خوردن دمنوش های گیاهی باعث می شوند که تا 9 درصد ریکاوری عضلات بهتر انجام شود. این دمنوش ها آنتی اکسیدان لازم را تامین می کنند.

پرستار سالمند در منزل # پرستار کودک در منزل # پرستار سالمند # پرستار کودک # پرستار در منزل # پرستار نوزاد # پرستاری سالمند # نگهداری از سالمند # پرستار بچه # نگهداری سالمند # همراه بیمار #استخدام پرستار بیمار در بیمارستان # قیمت پرستار سالمند در منزل # استخدام پرستار کودک # قیمت پرستار کودک در منزل # پرستار بیمار در منزل # هزینه نگهداری از سالمند در منزل # نگهدار سالمند و کودک  # مراقبت از سالمند در منزل

اطلاعات تماس آگهی

دوره نمایش آگهی در تاریخ چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ ۲۶ : ۲۰ : ۱۱ به پایان رسیده و اطلاعات تماس آن قابل نمایش نیست.