دوموى (دبيرکل حزب کمونيست)

دوموى در سال ۱۹۱۷ در خانواده‌اى کشاورز در دهکده‌اى در شمال هانوى به‌دنيا آمد. در سن ۱۴ سالگى به نهضت کمونيستى ?ويت‌مين? ملحق شد و بعد کميسر سياسى شد. پليس استعمارى فرانسه در سال ۱۹۴۱ او را به خاطر فعاليت‌هاى انقلابى به ده سال زندان محکوم کرد. ولى وى موفق شد در سال ۱۹۴۵ از زندان بگريزد و فرماندهى عمليات ?ويت مين? را براى تصرف بندر استراتژيک ?هايفونگ? به عهده بگيرد.


وى تاکنون مشاغل مهمى را در دست داشته است و از تيرماه سال ۱۳۶۷ تا زمان برگزارى کنگره هفتم حزب، پست نخست وزيرى را به‌عهده داشت و از اين تاريخ به سمت دبيرکلى حزب کمونيست منصوب گرديد. وى فردى منضبط، سختگير با گرايشات اصلاح‌طلبانه مى‌باشد.

وو وان کيت (نخست وزير)

از سال ۱۹۸۲ به عصويبت دفتر سياسى حزب در آمد. وى تکنوکرات و از اهالى جنوب مى‌باشد. نامبرده براى مدتى رياست کميسيون قدرتمند برنامه‌ريزى دولتى را به‌عهده داشت و نيز مدتى معاون نخست وزير بود. وى براساس تصميم مجمع عمومى ملى ويتنام که از ۵ تا ۱۲ مردادماه ۱۳۷۰ برگزار شد به مقام نخست وزيرى منصوب گرديد.

نگوين مان کام (وزير امورخارجه)

وى عضو دفتر سياسى و عضو کميته مرکزى حزب کمونيست مى‌باشد، مان کام ديپلماتى با سابقه است که در کشورهاى آلمان، استراليا، سوئيس، ايران (۸۱-۱۹۷۳)، مجارستان و سه بار در شوروى سابق به‌عنوان ديپلمات خدمت کرده است و قبل از انتصاب به مقام وزارت، سفير ويتنام در مسکو بوده است.