نحوهٔ ارتباط و دسترسى به‌عوامل توزيع در بازار

با استفاده از وسايل ارتباطي، به‌سادگى مى‌توان با شرکت‌هاى توزيع‌کننده و شرکت‌هاى حق‌العمل کار در سنگاپور برقرار کرد.


همچنين با استفاده از اينترنت مى‌توان به مراکز خريد و فروش اين کشور دست يافت. شرکت‌ها و مؤسسات حمل و توزيع کالاهاى و محصولات نيز هزينه‌هاى فراوانى را خرج مى‌کنند تا بتوانند خود را به‌عنوان يک عامل توزيع و حمل کالاها و محصولات، هرچه بيشتر و بهتر معرفى کنند.


به‌علاوه، قسمت بسيار زيادى از واردکنندگان سنگاپوري، علاوه بر واردات کالاها و خدمات، خود عامليّت توزيع را نيز برعهده دارند که بعد از معامله واردکنندگان در حين صادرات مى‌توان به‌توزيع محصولات نيز مطمئن بود.


درحال حاضر، شرکت‌هاى مشاوره‌اى فراوانى جهت دستيابى افراد به اطلاعات مناسب در مورد فعّالان در زمينه‌هاى مختلف اقتصادى مشغول به‌کار هستند که مذاکره با آنها نيز بسيار سودمند است. همچنين شرکت در نمايشگاه‌ها نيز خود مى‌تواند به‌توزيع کالا در بازار به‌صورت عمده‌اى کمک نمايد.

نحوهٔ تبليغات در مراحل مختلف توزيع و فروش و هزينه‌هاى مربوطه

نحوهٔ تبليغات و ميزان آن در يک دههٔ اخير تغييرات فراوانى داشته است، به‌طورى‌که اين امر با بهره‌گيرى از وسايل پيشرفته‌تر و در مقياس وسيعتر انجام مى‌گيرد.


تبليغات بر روى محصولات و کالاها اغلب توسط خود شرکت‌هاى توليدکننده و يا نمايندگى‌هاى شرکت‌هاى بزرگ خارجى و چند مليّتى انجام مى‌گيرد و مؤثرترين اهرم تبليغاتى نيز با توجه به ارتباط بسيار وسيعتر با جمعيّت سنگاپور، تلويزيون مى‌باشد. البته اين شيوهٔ تبليغ بالطبع بسيار پرهزينه نيز مى‌باشد، به‌‌طوريکه براى يک تبليغ چند ثانيه‌اى بسيار کوتاه هزاران دلار از سوى تلويزيون دولتى سنگاپور دريافت مى‌گردد.


تبليغات در تلويزيون که کمتر از ده سال است در اين کشور مرسوم گشته، شامل جديدترين محصولات توليد شده بود و مشخصات و مزاياى کالاها به‌طور دقيق در آنها نشان داده مى‌شود.


همچنين وسايل و ابزارهاى ديگرى نيز براى تبليغات وجود دارند که عبارتند از انواع کاتالوگ‌ها و بروشورهاى منتشر شده براى مجموعهٔ توليدى يک شرکت، روزنامه‌ها، انواع مجلات تخصصي، راديو، اينترنت، تابلوهاى معمولى و الکترونيکى موجود در خيابان‌ها و ...

بررسى عوامل مؤثر در گزينش مؤثرترين کانال‌هاى توزيع (ويژگى‌هاى محصول، مشتريان و واسطه‌ها)

در سال‌هاى اخير، تمامى کانال‌هاى توزيعى که مشترى‌گرا بوده و در جهت حمايت از مصرف‌کننده عمل نموده‌اند، مورد حمايت شرکت‌ها و توليدکنندگان و واردکنندگان داخلى و صادرکنندگان خارجى نيز بوده‌اند.


اين شرکت‌ها با محور قرار دادن رضايت‌مندى مشتريان و مصرف‌کنندگان نهايي، موفقيّت خود را مرهون توجه مشتريان مى‌دانند.


همچنين با توجه به ويژگى‌هاى محصول نظير امکان فسادپذيرى محصول، کانال‌هاى توزيع ويژه‌اى وجود دارد. برخى از شرکت‌هاى توزيعى فقط در توزيع محصولات لبنى فعاليّت مى‌کنند اين‌گونه مؤسسات معمولاً از تجهيزات مناسبى نظير دستگاه‌هاى مبّرد بهره مى‌برند. بدين ترتيب نوع کالا و محصول انتخاب شده، در به‌کار گرفتن گروه‌هاى توزيعى خاص نقش اساسى دارد.


به‌علاوه مسائلى نظير امنيّت در طى مراحل توزيع، اطمينان به سيستم حمل و نقل، حق‌العمل دريافتى از سوى شرکت توزيع‌کننده، ميزان شهرت شرکت توزيع‌کننده و ... نيز در گزينش آنها مؤثر است.