بازار گذرا (ناپايدار) (Transiet Market)

يک بخش از بازار مصرف سنگاپور که معمولاً کمتر مورد توجه قرار مى‌گيرد و اغلب ناديده گرفته مى‌شود، بازار گذرا و ناپايدار بازديدکنندگان کوتاه مدت از سنگاپور شده و به‌طور متوسط ۲ تا ۳ روز در سنگاپور مى‌مانند، تشکيل مى‌شود و تقاضاى عمده‌اى براى کالاهاى مصرفى صرف مانند ساعت، توليدات الکترونيکي، لباس و پوشاک و غيره را ايجاد مى‌کند. همچنين بازار کوتاه مدت ديگرى توسط ۰۰۰/۱۰۴ کشتى حمل و نقل کالا که در سنگاپور توقف دارند و نيز توسط ۰۰۰/۸۲ هواپيما که از فرودگاه چانگى (changi) پرواز دارند، (به‌طور سالانه)، ايجاد مى‌شود. (براى سال ۱۹۹۵)


سيماى هزينه مصرف‌کننده در بازار داخلى سنگاپور در جدول هزينه مصرف‌کننده با توجه به اقلام آن در سنگاپور نمايش داده شده است.

جدول هزينه مصرف‌کننده با توجه به اقلام آن در سنگاپور (بر حسب قيمت‌هاى جاري، ميليون دلار سنگاپور)

۱۹۷۰ ۱۹۸۰ ۱۹۹۰ ۱۹۹۳ ۱۹۹۴ ۱۹۹۵
غذا و نوشيدنى‌ها ۱۳۹۹ ۱۲،۹۱۱ ۶۳۹۹ ۷۵۲۹ ۷۷۴۵ ۷۹۳۳
حمل و نقل ارتباطات ۵۴۳ ۲۱۹۸ ۴۷۹۹ ۶۸۹۰ ۷۵۲۵ ۷۸۹۸
تفريح و آموزش ۴۴۱ ۱۸۰۳ ۵۳۲۹ ۷۲۷۷ ۷۶۴۳ ۷۸۵۰
اجاره‌بهاء و تأسيسات عمومي ۴۴۶ ۱۳۹۰ ۳۹۸۵ ۵۸۵۶ ۶۲۶۹ ۶۵۶۷
اثاثيه و لوازم منزل ۳۵۶ ۱۳۲۳ ۲۹۳۱ ۳۶۴۲ ۳۹۲۰ ۴۲۵۹
لباس و پوشاک ۴۳۱ ۱۲۴۱ ۲۶۲۴ ۲۸۸۹ ۲۹۸۹ ۳۰۱۳
خدمات دارويى و لوازم بهداشتي ۱۲۱ ۴۱۲ ۱۵۱۹ ۲۳۴۲ ۲۵۰۴ ۲۷۰۸
ساير کالاها و خدمات ۷۳۷ ۳۱۳۳ ۷۲۹۷ ۱۰،۹۷۵ ۱۱،۵۳۲ ۱۲،۵۰۵
به‌علاوه: هزينه‌هاى ساکنين در خارج ۵۵ ۵۸۲ ۲۶۴۳ ۴۰۹۵ ۴۸۶۹ ۵۸۵۹
کسر شود: هزينه‌هاى غيرساکنين در محل کل ۶۱۰ ۳۱۷۲ ۸۵۰۲ ۱۰،۲۴۱ ۱۱،۰۵۰ ۱۱،۷۷۲
کل ۳۹۲۰ ۱۲،۹۱۱ ۲۹،۹۲۴ ۴۰،۳۵۳ ۴۳،۹۴۶ ۴۶،۸۷۹
کل به‌صورت ميليون دلار آمريکا ۱۲۶۷ ۶۰۳۰ ۱۵،۵۱۰ ۲۴،۹۷۴ ۲۸،۷۷۲ ۳۳،۰۷۴


مأخذ: (.Ministry of Ttrade & Industry, "Economic Surrey of Singapore" , Various Years)

غذاها، فرآيند توليد غذا و لوازم بسته‌بندى

روندِ کوچکترشدن خانوارها و تمايل زنان براى واردشدن در نيروى کار و فروشندگى در سوپرمارکت‌ها سبب افزايش تقاضا براى غذاى آماده در سنگاپور شده است. مصرف‌کنندگان همچنين بيشتر به غذاهاى سالم و مطمئن علاقمند شده‌اند. گذشته از ۳ ميليون جمعيت، تقاضا براى انواع غذاهاى حاضرى و سالم همچنين به‌خاطر موقعيت اين جمهورى که به‌عنوان يک دروازهٔ توريست بين‌المللى معروف شده است، افزايش يافته است. به‌همين دليل انتظار مى‌رود که بازار غذاى حاضرى و لوازم تهيه غذا در آينده رشد يابد. اگرچه سنگاپور داراى يک بازار کوچک مصرفى مى‌باشد، اما اين کشور به‌عنوان يک مرکز توزيع براى کشورهاى در حال توسعه منطقه آسيا - اقيانوسيه بسيار مناسب مى‌باشد. به صادرکنندگانى که علاقمند به تخمين و اندازه‌گيرى تقاضا در اين بازار هستند، شديداً پيشنهاد مى‌شود که در نمايشگاه غذا و هتل آسيايي (food & hotel asia exhibition) که هر دو سال يک‌بار در سنگاپور برگزار مى‌گردد شرکت نمايند. ارزش و حجم فروشِ اقلام عمدهٔ غذايى به‌صورت برگزيده در سال‌هاى ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴ در سنگاپور در ضميمه ارائه شده است. همچنين يک بررسى تطبيقى از مصرف در سنگاپور در مقايسه با اندونزى و مالزى نيز در هتل‌هاى عالى نشان داده شده است.

تجهيزات هنرهاى گرافيکى و چاپ

سنگاپور يک مرکز بين‌المللى هنرهايِ گرافيکى و چاپ مى‌باشد. بنابراين تقاضا براى عرضهٔ تجهيزات و موادخام مانند: جوهر چاپ، کاغذ با کيفيت بالا، فيلمِ مورد استفادهٔ گرافيکي، قالب و کليشه‌هاى چاپ و ... وجود دارد. شرکت‌هايى که علاقمند به منبع‌يابى يا بازاريابى براى مواد خام و توليدات آنها در سنگاپور و بازارهاى ديگر در آسيا هستند، توصيه مى‌شود که در نمايشگاه‌هاى بين‌الملليِ سازمان داده شده در سنگاپور مانند (Screen ,"International Rinting Exhibition" ,"Asian Print" ,"Asian Paper" Printing Asia) و غيره شرکت نمايند.

محصولات ساختمانى

برخلافِ اندازه جغرافيايى کوچک سنگاپور ساختنِ اماکن و واحدهاى عمومى جديد و تجديد بنايِ ساختمان‌هاى قديمى همچنان به‌عنوان يک موضوع مهم ملى مقدم بر توسعه باقى مانده است. علاوه بر تقاضاى مداوم داخلى در سنگاپور به‌دليل سرمايه‌گذارى‌هاى سنگاپور در خارج از کشور در زمينه‌هاى ساختن املاک و ساختمان‌هاى نسبتاً بزرگ و هتل‌ها و همچنين مجتمع تجاري، همچنان تقاضا براى محصولات ساختمانى در سنگاپور وجود دارد. به شرکت‌هايى که علاقمند به صادراتِ مواد ساختمانى به سنگاپور بوده يا مى‌خواهند از طريق سنگاپور و با استفاده از تجربياتِ اين کشور و شبکه‌هاى موجود به بازارهاى آسيايى نفوذ پيدا بکنند، توصيه مى‌شود که در نمايشگاه‌هاى بين‌المللى که در اين کشور تشکيل مى‌گردد شرکت نمايند اين نمايشگاه‌ها عبارتند از: نمايشگاه بين‌المللى (Baucon Asia Exhibition) که هر دو سال يک‌بار در اين کشور تشکيل مى‌گردد و نمايشگاه بين‌المللى (Southeast Asia International Building & Constraction Exposition) که هر سال يک‌بار در اين کشور برپا مى‌گردد، شرکت نمايند.

نرم‌افزارهاى کامپيوترى

يکى از مهم‌ترين تلاش‌هاى توسعه ملى در سنگاپور واردکردنِ کشور بر عصرِ اطلاعات مى‌باشد. اين تلاش در طرحِ تکنولوژى اطلاعات محلى (IT) در سال ۱۹۸۶ اعلام گرديد و جديداً در طرح تکنولوژى اطلاعات ملى (IT 2000)‌ آشکارا قابل رؤيت است. موضوع اين طرح عبارت است از ايجاد يک شبکه سراسرى که تماميِ بخش‌هايِ دولتى و خصوصى در سنگاپور را به‌هم وصل مى‌کند.

تجهيزات مخابراتى

به‌‌عنوان يک مرکز مخابراتى و ارتباطى مهم جهانى با خدمات تلفن، تلکس، و تلفکس به بيش از ۲۰۰ کشور جهان؛ سنگاپور يک مصرف‌کنندهٔ عمدهٔ تجهيزات تلفن، تلکس - تلگراف، فکسيميل و سوئيچينگ مى‌باشد. سنگاپور همچنين مقدار قابل توجهى از تجهيزاتِ مخابراتى را مجدداً صادر مى‌کند (صادرات مجدد). انتظار مى‌رود که بازار تجهيزات مخابراتى به‌عنوان تلاشى براى به روزکردن پى در پى و افزايش سطح کيفيت تجهيزات و سيستم‌هاى موجود در اين کشور گسترش پيدا بکند. همين انتظار مى‌رود که اين بازار در آينده براى ارائه خدمات جديد مخابراتى و به‌کارافتادن شبکه‌هاى ارتباطى به هنگام پايان يافتن انحصار مخابراتى سنگاپور توسعه پيدا بکند.