کانادا روابط سياسى با لهستان را پس از استقلال اين کشور در دههٔ ۱۹۲۰ ميلادى برقرار کرده است. طى سال‌هاى جنگ جهانى دوم و پس از آن هزارات نفر ار اتباع لهستان به کانادا مهاجرت کرده‌اند که اين تعداد در حال حاضر به ۷۸۵ هزار نفر مى‌رسد. کانادا در جنگ جهانى دوم به لهستان کمک زيادى نموده بود. به‌عنوان مثال طى جنگ جهانى دوم کشتى‌هاى بازرگانى لهستانى نظاميان کانادايى را به اروپا منتقل مى‌کردند. سربازان لهستانى در نبردهاى زمينى مونته کاسينو با سربازان کانادايى عليه نازى‌ها مى‌جنگيدند و متقابلاً نيروى هوايى کانادا در عمليات نجات شهروندان در نهضت مقاومت ملى ورشو در سال ۱۹۴۴ کمک‌هاى فراوانى را به مبارزين اين کشور نمود.


با توجه به درخواست لهستان جهت عضويت در ناتو، کانادا نخستين کشورى بود که پارلمان خود با اين درخواست موافقت کرد. با توجه به عضويت دو کشور در ناتو و بنا به درخواست لهستان جهت مشارکت کانادا در آموزش نظامى سربازان لهستاني، کانادا موافقت خود را در زمينه ارائهٔ آموزش‌هاى فنى و حرفه‌اى نظامي، آموزش عمليات حفظ صلح و توسعهٔ روابط بين نظاميان و افراد غيرنظامى اعلام و کمک‌هاى فراوانى را به لهستان اعطاء کرده است. در زمينه فعاليّت دو کشور جهت حضور در برنامه‌هاى حفظ صلح بين‌المللي، کانادا در گردان‌هاى حافظ صلح ليتوانى - لهستانى و اوکرائينى - لهستانى نيز مشارکت دارد.


در زمينه روابط اقتصادى نيز کانادايى‌ها حضور مناسبى در بازار لهستان دارند. حجم مبادلات تجارى دو کشور در سال ۲۰۰۱ ميلادى به ۵۰۰ ميليون دلار رسيده بود که موازنه بين دو کشور برقرار بوده است. بيش از ۱۵۰ شرکت کانادايى در لهستان حضور دارند که درحدود ۴۰۰ ميليون دلار در اين کشور سرمايه‌گذارى کرده‌اند. لهستان همچنين در چارچوب برنامه‌هاى اقتصادى کلوپ پاريس که از سال ۱۹۹۱ آغاز گرديده است در حدود ۷/۱ ميليارد دلار به کانادا بدهى دارد. در زمينه روابط فرهنگي، علمى و دانشگاهى نيز کانادا هفت برنامهٔ مطالعاتى در دانشگاه‌هاى معتبر لهستان در دست اجرا دارد.