در رابطه با روابط جديد ايران و مجارستان مى‌توان از آغاز فعاليت رسمى انجمن دوستى مجارستان و ايران نام برد. اين انجمن در تاريخ ۳/۱/۷۱ طى مراسمى که با دعوت از سفير جمهورى اسلامى ايران در مجارستان در محل خانه ملل در بوداپست به‌عمل آمد رسماً آغاز به‌کار کرد. در اين مراسم معاون وزارت اقتصاد بين‌المللى (ايشتوان مايور) رئيس بانک تجارت خارجى مجارستان، نمايندگان وزارت امور خارجه، وزارت صنايع و وزارت فرهنگ و آموزش مجارستان، تعدادى از انديشمندان، مستشرقين و اساتيد فارسى زبان دانشگاه بوداپست، تنى چند از ايرانيان مقيم و تعدادى از نمايندگان شرکت‌هاى بازرگانى و اقتصادى طرف تجارى با ايران حضور داشتند. دبيرکل اين انجمن خانم آواآپور و يک مترجم قرآن مجيد به مجاري، آقايان روبرت شيمون و چند تن از محققين و نيز سفراى سابق مجارستان در ايران (هوروت وکازمر)، از جمله شرکت‌کنندگان در جلسه فوق بودند.


۲۴ مرداد ۶۷ يک قرارداد فرهنگى ميان ايران و مجارستان از طريق وزير امور خارجه ايران در پاسخ پيشنهاد دولت مجارستان در مورد ايجاد يک مرکز اسلامى در مجارستان منعقد شد. آقاى ميکلوش وزير مشاور در امور مذهب و کليساها که يک ملاقات ۴۵ دقيقه‌اى با معاون وزير امور خارجه ايران داشت در اين مورد به تفاهم رسيدند. اين کار هم‌زمان با سفر نخست‌وزير مجارستان به تهران صورت گرفت. پس از يک هفته انجمن اسلامى با سبک معمارى سنتى شرق و اطاقى براى نمازخانه و کتابخانه و دفترى در کنار آن داير کردند.


آغاز سيزدهمين سالگرد انقلاب اسلامى ايران از سوى سفارت با شرکت چند تن از افراد بلندپايه سياسى سالگرد اقتصادى و فرهنگى مجارستان ديپلمات‌هاى مقيم بوداپست برگزار شد. لازم به تذکر است که در مطبوعات مجارستان نيز در رابطه با ايران اخبار و پيام‌هايى منتشر مى‌شود. مثلاً برخورد مقامات مسؤول اين کشور با رحلت امام خمينى (ره). در اين رابطه رئيس‌جمهورى مجارستان پيام تسليت و به مناسبت انتخاب آيت‌الله خامنه‌اى پيام تبريک ارسال داشتند.