۱. به‌خاطر داشته باشيد که براى دستيابى به يک تصوير صحيح و روشن بايستى مرکز شعاع نورى که از پروژکتور مى‌تابد با سطح پرده زاويه ۹۰ درجه‌اى را تشکيل دهد. چنانچه اين اصل را رعايت نکنيد، تصوير شما شکل مربع مستطيل نخواهد داشت.


۲. براى استفاده از پروژکتور مى‌توانيد از انواع مختلف چهارپايه‌ها، ميزهاى سيار و کابينت‌ها استفاده کنيد. به‌عنوان مثال، چهارپايه‌هاى کوتاه مخصوص استفاده از پروژکتور اوورهد به معلمان امکان مى‌دهد که به‌راحتى بنشينند و درحالى که رو به شاگردان قرار گرفته‌اند از آن استفاده نمايند. چهارپايه‌هاى بلند براى استفاده از گيرنده‌هاى تلويزيونى مفيد هستند.


۳. در موقع تحويل تجهيزات، مطمئن شويد که کليه ملزومات مربوطه نظير کابل، قرقره ريل، لامپ و سه‌پايه براى استفاده از پرده همراه آن باشد. پس از استقرار تجهيزات در مورد سلامت و کار کردن آنها مطمئن شويد.


۴. چنانچه يک پيش‌نمايش براى خودتان ترتيب دهيد، بعيد به‌نظر مى‌رسد که در حين نمايش اصلى به مشکلى برخورد نماييد. چنانچه به بعضى از اصلاحات نظير ميزان‌کردن تصوير بر روى پرده نياز پيدا کرديد آن را به‌آرامى انجام دهيد.


۵. چنانچه پرده را در قسمت بالاى گوشه کلاس نصب کنيد، تعداد بينندگان شما بيشتر خواهد بود تا اينکه آن را درمقابل آنها قراردهيد.


۶. تصوير را تا آنجا که مى‌توانيد بر روى پرده بزرگ و روشن منعکس کنيد. به‌طور کلى هرچه فاصله پروژکتور شما با پرده کمتر باشد، تصوير کوچکتر ولى روشن‌تر است. درحالى که فاصله‌هاى بيشتر، نتيجه معکوس را به‌دست مى‌دهند. رويهم‌رفته دستيابى به تصاوير روشن‌تر ولو اينکه کوچک باشند مطلوب‌تر خواهد بود. ميزان روشنى و وضوح تصوير به متغيرهاى ديگر نظير جنس پرده و قدرت عدسى پروژکتور نيز بستگى خواهد داشت.


۷. هرگز پروژکتور را در حالى که لامپ آن روشن است حرکت نداده و پس از اتمام کار نيز تا زمانى که پروژکتور گرم باشد آن را جابجا نکنيد زيرا اين کار موجب کوتاه‌ شدن عمر لامپ‌ شما خواهد شد.


۸. سعى کنيد که هميشه پروژکتور و پرده خود را تميز و مرتب نگه داريد. تميزکردن اين تجهيزات پس از خاتمه هر جلسه استفاده از آنها مناسب‌تر است. پرده را نيز پس از استفاده در مخزن مخصوص آن بگذاريد تا کمتر در معرض گردوخاک قرار گيرد.


۹. همان‌طورى که ذکر شد، تغيير فاصله پروژکتور تا پرده يکى از عوامل تعيين کننده ميزان وضوح تصوير است. بدين ترتيب چنانچه شما اين فاصله را دو برابر کنيد اندازه تصوير شما چهاربرابر و چنانچه فاصله را سه برابر کنيد اندازه تصوير شما نه ‌برابر خواهد شد. فراموش نکنيم که هرچه فاصله پروژکتور با پرده زيادتر شود از ميزان وضوح آن کاسته خواهد شد.