آفتاب

5 تا از بهترین دانشگاه های چین در رشته های علوم پزشکی درسال 2023معرفی 5 تا از بهترین دانشگاه های پزشکی چین به همراه هزینه ها و بورسیه های تحصیلی مخصوص دانشجویان بین المللی

چین یکی از کشورهایی است که در حوزه آموزش پزشکی شهرت جهانی دارد. دانشگاه های پزشکی در چین از لحاظ برنامه های تحصیلی برجسته، تجهیزات پزشکی پیشرفته و استادان مجرب معتبر هستند. هرساله دانشجویان زیادی جهت تحصیل در رشته های علوم پزشکی به چین مهاجرت میکنند.

در نتیجه برای انتخاب یک دانشگاه برتر تصمیم گرفتیم تا 5 تا از بهترین دانشگاه های جمهوری چین را که در حوزه علوم پزشکی و شاخه های وابسته دانشجو می پذیرند را در این مقاله معرفی کنیم.

با توجه به اینکه رتبه بندی دانشگاه ها در هر سال تغییر می‌کند، بهترین دانشگاه های چین برای رشته های پزشکی عبارتند از:

1. دانشگاه ووهان (Wuhan University)

2. دانشگاه ژنگژو (Zhengzhou University)

3. دانشگاه سیچوآن (Sichuan University)

4. دانشگاه شیان (Xi'an University)

5. دانشگاه چاینا مدیکال (China Medical University)خلاصه 5 دانشگاه برتر پزشکی چین:

1. دانشگاه ووهان (Wuhan University):

- یکی از معتبرترین دانشگاه‌های چین است.

- محل قرارگیری در شهر ووهان، یکی از شهرهای مهم و پرجمعیت چین است.

- از لحاظ تاریخی، فرهنگی و علمی بسیار مهم و جذاب است.

2. دانشگاه ژنگژو (Jiangsu University):

- دانشگاهی مرموز و با تاریخچه‌ای طولانی در چین است.

- برنامه‌های تحصیلی متنوع در رشته‌های مختلف علمی را ارائه می‌دهد.

- محل قرارگیری در شهر ژنگژو، که یک شهر مهم صنعتی و فرهنگی در چین است.

3. دانشگاه شیان (Xi'an University):

- یکی از دانشگاه‌های مشهور و معتبر چین است.

- محل قرارگیری در شهر شیان، که دارای تاریخ و فرهنگ بزرگی است، از جمله شهر قدیمی ایالت چین و محل قرارگیری تابوت‌های بشری باستانی از پادشاهان چین است.

4. دانشگاه چاینا مدیکال (China Medical University):

- یکی از دانشگاه های تخصصی پزشکی در چین است.

- برنامه‌های تحصیلی در زمینه پزشکی، دندانپزشکی

- دانشگاهی معروف و پرجاذبه برای دانشجویان بین المللی

5. دانشگاه سیچوان (Sichuan Province):

- در یکی از استان‌های بزرگ چین بنام سیچوان است.

- رتبه بندی جهانی بسیار خوب

- اعطای بورسیه تحصیلی

بهترین دانشگاه های پزشکی چین

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های چین

به دلیل تقاضای روز افزون در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در سال های اخیر، دانشجویان زیادی جهت تحصیل پزشکی چین درخواست پذیرش می کنند.

این در صورتی است که تحصیل در دانشگاه های چین در رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیز دارای مزایای بسیار زیادی برای دانشجویان بین المللی الخصوص دانشجویان ایرانی به همراه دارد؛ از جمله:

کیفیت آموزشی دانشگاه های چین:

دانشگاه های معتبر چین دارای اساتید و مدرسان با تجربه و مهارت بالا هستند که با استفاده از روش‌های آموزشی پیشرفته، دانشجویان را برای مواجه با چالش‌های پزشکی و دندانپزشکی آماده می‌کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های چین:

هزینه تحصیل در دانشگاه های چین در مقایسه با دانشگاه های آمریکا و اروپا کمتر است، این در حالی است که کیفیت آموزشی در دانشگاه های پزشکی چین همچنان بسیار بالاست.

امکانات پژوهشی عالی دانشگاه های چین:

دانشگاه های چین دارای امکانات پژوهشی بسیار بالا هستند که به دانشجویان این امکان را می‌دهند تا در زمینه های مختلف پزشکی و دندانپزشکی پژوهش کنند و به عنوان یک پژوهشگر برجسته شناخته شوند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه ووهان چین:

دانشگاه ووهان (Wuhan University) یکی از دانشگاه های برتر و معتبر در چین است که برنامه های تحصیلی پزشکی برجسته‌ای ارائه می‌دهد. دانشگاه ووهان در چندین رشته از علوم پزشکی فعالیت دارد؛ از جمله:

 • پزشکی عمومی

 • دندانپزشکی

 • پرستاری

 • پزشکی سنتی چینی

 • بیوتکنولوژی پزشکی

برنامه تحصیلی پزشکی در دانشگاه ووهان معمولاً شامل دوره های پیش دانشگاهی (pre-med) به مدت 1 سال و سپس دوره های تحصیلی در پزشکی به مدت 5-7 سال است (به تفکیک رشته های مختلف). دانشجویان در طول دوره های تحصیلی خود مهارت های عملی و نظری مورد نیاز برای تمرین پزشکی را یاد می‌گیرند.

دانشگاه ووهان برای جذب دانشجویان بین‌المللی، بورسیه های مختلفی را ارائه می‌دهد. این بورسیه ها می‌توانند شامل:

 • بورسیه های دولتی

 • بورسیه های دانشگاهی

 • بورسیه های داخلی و خارجی باشند

همچنین، برخی از بورسیه ها ممکن است بر اساس معیارهای دانشجوی برتر و نیازمندی های دیگر تعیین شود.

منبع: وب سایت اکسیر اپلای

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه ژنگژو چین:

دانشگاه ژنگژو (Jiangsu University) در چین یکی معروف ترین دانشگاه های معتبر و پیشرو در زمینه تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی است. این دانشگاه برنامه های تحصیلی متنوعی در این حوزه ها ارائه می‌دهد. در زیر به برخی از جزئیات در مورد دوره های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه ژنگژو می‌پردازیم:

1. دوره پزشکی (Medicine Program):

دوره پزشکی در دانشگاه ژنگژو معمولاً شامل دوره های پیش دانشگاهی (pre-med) به مدت 1 سال و سپس دوره تحصیلی پزشکی عمومی به مدت 5-7 سال است. در این دوره، دانشجویان مهارت های عملی و نظری مورد نیاز برای تمرین پزشکی را یاد می‌گیرند. بعد از پایان دوره تحصیلی، دانشجویان باید با موفقیت امتحانات کنکور پزشکی را گذرانده و مدرک پزشکی را دریافت کنند.

2. دوره دندانپزشکی (Dentistry Program):

دوره دندانپزشکی در دانشگاه ژنگژو نیز همانند پزشکی شامل دوره های پیش دانشگاهی (pre-dentistry) به مدت 1 سال و سپس دوره تحصیلی دندانپزشکی به مدت 5 سال است. در این دوره، دانشجویان مهارت های عملی و نظری مورد نیاز برای تمرین دندانپزشکی را یاد می‌گیرند.

دانشگاه ژنگژو یکی از مدترین دانشگاه های آسیا نیز به شمار می آید. در این دانشگاه، برنامه های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی با استفاده از مجهزترین تجهیزات و فضاهای آموزشی مدرن ارائه می‌شوند.

همچنین، دانشگاه جنگجو به برگزاری تحقیقات پیشرفته و همکاری با مراکز پزشکی برجسته متعددی مشغول است. اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های تحصیلی و نحوه ورود به دانشگاه ژنگژو را می‌توانید از وبسایت رسمی دانشگاه یا دفتر بین‌المللی آن دریافت کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ژنگژو چین:

هزینه تحصیل در دانشگاه ژنگژو برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی می‌تواند تحت تاثیر چندین عامل باشد. در ادامه، هزینه های مختلفی که ممکن است در طول تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته شود را بررسی می‌کنیم:

1. شهریه (Tuition Fees):

شهریه یکی از مهم‌ترین هزینه‌هاست که دانشجویان باید برای تحصیل در دانشگاه ژنگژو پرداخت کنند. هزینه شهریه ممکن است بین رشته های پزشکی و دندانپزشکی متفاوت باشد و معمولاً بر اساس سطح تحصیلات و رشته تحصیلی محاسبه می‌شود. برای دانشجویان بین‌المللی، شهریه معمولاً بالاتر از دانشجویان داخلی است.

2. هزینه های زندگی (Living Expenses):

هزینه های زندگی شامل اقامت، غذا، حمل و نقل و هزینه های روزمره دیگر نیز باید در نظر گرفته شود. هزینه های زندگی ممکن است بسته به شهر و محل قرارگیری دانشگاه متغیر باشد. شهر ژنگژو قیمت های معقولی در مقایسه با شهرهای بزرگی مانند شانگهای دارد.

3. هزینه های مسکن (Accommodation Costs):

در صورتی که دانشجویان خارجی در خوابگاه دانشگاه زندگی کنند، باید هزینه های مسکن را نیز پرداخت کنند. هزینه های مسکن ممکن است بسته به نوع اقامتگاه و امکانات موجود متغیر باشد.

4. هزینه های کتاب و منابع آموزشی:

دانشجویان در طول دوره تحصیل خود نیاز به کتاب ها، جزوات و منابع آموزشی دارند که ممکن است هزینه های مربوط به آنها را پرداخت کنند.

5. بیمه:

دانشگاه ممکن است از دانشجویان بین‌المللی بخواهد که بیمه سلامت را پرداخت کنند تا در صورت بروز مشکلات پزشکی، تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

مهم است به این نکته توجه داشته باشید که هزینه های مذکور تحت تأثیر تغییرات بازار و سیاست های دانشگاه قرار می‌گیرد. جهت اطلاع از ریز هزینه های زندگی و تحصیل در چین از مشاوره رایگان تیم اکسیر دانش کمک بگیرید.

تحصیل پزشکی دانشگاه ژنگژو چین

تحصیل پزشکی در دانشگاه سیچوان چین:

دانشگاه سیچوآن نیز از برترین دانشگاه‌های علوم پزشکی در چین است. این دانشگاه در شهر چنگدو واقع شده و بیش از 100 سال سابقه در آموزش پزشکی و دندانپزشکی در چین دارد. دانشگاه سیچوآن در حال حاضر دوره‌های عمومی، تخصص و فوق تخصص را در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی ارائه می‌دهد.

 • در رشته پزشکی، دانشجویان در مقطع پزشکی عمومی یا همان پزشکی حرفه ای به مدت 6 سال و در مقطع تخصص بسته به رشته انتخابی به طور میانگین به مدت 3 سال تحصیل می‌کنند.
 • در طول تحصیلات خود، دانشجویان درس‌های تئوری و عملی در زمینه‌های مختلفی همچون آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، پزشکی داخلی، جراحی و پزشکی اورژانس را بر می‌دارند.
 • همچنین، دانشجویان باید در طول تحصیلات خود در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مختلف تجربه‌های کاربردی نیز کسب کنند.
 • در رشته دندانپزشکی نیز، دانشجویان در مقطع دندانپزشکی عمومی به مدت 5 سال و در مقطع تخصص به مدت 3 سال تحصیل می‌کنند.
 • دانشجویان درس‌های تئوری و عملی در زمینه‌های مختلفی همچون آناتومی و فیزیولوژی دندان، پاتولوژی دندان، درمان‌های روتین و تخصصی دندانپزشکی را آموزش می بینند.

در کل، دانشگاه سیچوآن از دانشگاه‌های برتر علوم پزشکی در چین است و شرایط تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در آن بسیار حرفه‌ای است و از کیفیت بالایی برخوردار دارد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص بورسیه های دانشگاه سیچوآن، می‌توانید به وب سایت اکسیراپلای مراجعه کنید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه شیان چین:

دانشگاه شیان (Xi'an University) یکی از دانشگاه‌های معتبر و معروف در چین است. این دانشگاه در شهر شیان واقع شده و برنامه‌های تحصیلی متنوعی را در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد. در زیر به برخی از رشته‌های تحصیلی موجود در دانشگاه شیان اشاره می‌کنم:

1. علوم پزشکی (Medical Sciences):

در دانشگاه شیان، برنامه های تحصیلی مرتبط با علوم پزشکی ارائه می‌شوند؛ از جمله:

 • پزشکی عمومی

 • پزشکی داخلی

 • جراحی

 • اورولوژی

 • چشم پزشکی

 • گوش و حلق و بینی

 • زنان و زایمان

 • کودکان

 • اطفال

 • دیگر رشته های تخصصی پزشکی

2. علوم دندانپزشکی (Dental Sciences):

دانشگاه شیان برنامه های تحصیلی در زمینه علوم دندانپزشکی نیز ارائه می‌دهد. این شاخه شامل رشته های تحصیلی مانند:

 • دندانپزشکی عمومی

 • ارتودنسی

 • ایمپلنتولوژی

 • جراحی دهان و فک و صورت و سایر رشته های مرتبط می‌شود.

3. علوم پیراپزشکی (Paramedical Sciences):

دانشگاه شیان برنامه های تحصیلی در سایر حوزه های علوم پیراپزشکی نیز ارائه می‌دهد. این شاخه شامل رشته های تحصیلی مانند:

 • پرستاری

 • بهداشت عمومی

 • بهداشت محیط

 • علوم آزمایشگاهی و سایر رشته های مرتبط است.

4. علوم پزشکی سنتی چینی (Traditional Chinese Medicine):

این دانشگاه همچنین برنامه های تحصیلی بسیار جذابی در زمینه علوم پزشکی سنتی چینی ارائه می‌دهد. از جمله رشته های پرطرفدار علم سنتی چینی می توان به:

 • طب سوزنی

 • تحقیقات دارویی سنتی چینی

 • تکنیک های ماساژ و سایر رشته های مرتبط اشاره کرد.

در طول زمان، دانشگاه شیان توانسته است به عنوان یک مرجع کامل و فوق پیشرفته برای آموزش و پژوهش در حوزه های پزشکی و بهداشت شناخته شود.

تحصیل در دانشگاه چاینا مدیکال چین

تحصیل در دانشگاه چاینا مدیکال چین:

دانشگاه چاینا مدیکال (China Medical University) همانطور که از اسمش پیداست به طور تخصصی در حوزه پزشکی و علوم وابسته فعالیت می کند.

این دانشگاه در سالهای اخیر تغییرات بسیار زیادی در سیاست های پذیرش دانشجویان بین المللی اتخاذ کرده که فرایند اخذ پذیرش از این دانشگاه را بسیار راحت تر و سریع تر کرده است.

در ادامه به طور خلاصه به معرفی برنامه های درسی و بورسیه و هزینه های تحصیلی در دانشگاه چیانا مدیکال چین پرداخته ایم:

برنامه های درسی دانشگاه چاینا مدیکال:

دانشگاه چاینا مدیکال برنامه های درسی گسترده ای در حوزه های پزشکی ارائه می‌دهد. برنامه های تحصیلی شامل پزشکی عمومی، پزشکی داخلی، جراحی، چشم پزشکی، زنان و زایمان، کودکان، اورولوژی، دندانپزشکی و رشته های دیگر مرتبط می‌شوند.

این برنامه ها عموماً شامل دروس تئوری، کارآموزی در بیمارستان و آزمایشگاه، پروژه های تحقیقاتی و آزمون های نهایی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه چاینا مدیکال:

هزینه تحصیل در دانشگاه چاینا مدیکال ممکن است بسته به رشته تحصیلی و وضعیت دانشجو (دانشجوی داخلی یا بین‌المللی) متفاوت باشد.

هزینه های مرتبط با شهریه، هزینه های زندگی، هزینه های مسکن و دیگر هزینه های مربوطه را باید در نظر گرفت.

بورسیه تحصیلی دانشگاه چیانا مدیکال:

دانشگاه چاینا مدیکال برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه های تحصیلی متفاوتی در نظر گرفته است. این بورسیه ها ممکن است براساس سوابق تحصیلی، عملکرد تحصیلی و سایر فاکتورها تعیین شود.

بورسیه های تحصیلی شامل:

 • تخفیف در شهریه

 • حمایت مالی ماهیانه

 • هزینه های زندگی و دیگر امکانات باشند.

پایان:

در این مقاله به معرفی 5 تا بهترین و مدرن ترین دانشگاه های چینی در حوزه علوم پزشکی با تمرکز بر رشته پزشکی و دندانپزشکی پرداختیم. امید است با خواندن این مطالب بتوانید بهترین تصمیم ها را برای آینده خود بگیرید. جهت کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص بورسیه های تحصیلی 2023 چین با مشاورین اکسیر اپلای در تماس باشید.