آفتاب

آزمایشگاه معتمد محیط زیستبرای انجام دادن آنالیز فاکتور های خاکی باید از آزمایشگاه خاک معتمد که دارای کادری متخصص و مجرب و همین طور دستگاه های پیشرفته بهره برد، چرا که در صورتی که غفلت شود و آزمایش های مورد نظر انجام نشود امکان دارد طرح با شکست روبه رو شود و صدمات جانی و مالی را به دنبال داشته باشد.

مقدمه
اهمیت خیلی زیاد آنالیزهای خاکی در انجام دادن خیلی از کارها و فعالیت های علمی، پروژه های سدسازی، راهسازی و ... الزامی است. برای انجام دادن آنالیز فاکتور های خاکی باید از آزمایشگاه خاک معتمد که دارای کادری متخصص و مجرب و همین طور دستگاه های پیشرفته بهره برد، چرا که در صورتی که غفلت شود و آزمایش های مورد نظر انجام نشود امکان دارد طرح با شکست روبه رو شود و صدمات جانی و مالی را به دنبال داشته باشد. در این مقاله این آزمایشگاه‌ها را معرفی خواهیم کرد.

1- معرفی آزمایشگاه معتمد محیط زیست شرکت ایمن پایش


سنجش مقدار آلودگی که در داخل خاک، آب ، پساب، هوا و ... می‌باشد از اساسی کارهایی است که داخل آزمایشگاه معتمد محیط زیست انجام می‌شود. نتایج به دست آمده از انجام آزمایشات خاکی که انجام شده است در این آزمایشگاه‌ها برای متخصصین، محققین بهداشت، مدیران، مشاوران و ... به شدت الزامی و ضروری می‌باشد. خوشبختانه با توجه به ضرورت و اهمیت این قضیه در همه جای کشور آزمایشگاه‌های معتمدی کار خود را شروع کرده است.
اما یکی از چیزهای خیلی مهمی که باید به آن دقت کرد این است که برای انجام دادن سنجش و خیلی از آنالیزهای مربوط به خاک باید از آن دسته از آزمایشگاه‌هایی استفاده کرد که معتبر باشند، مجوز فعالیت داشته باشند و کادر متخصص و مجربی به خدمت گرفته و با توانمندی علمی زیاد مشغول به کار باشند.

2- بخش‌های آزمایشگاه معتمد محیط زیست

یکی از شرکت‌هایی که بر اساس دانش کار می‌کند و دانش بنیان می‌باشد و مجوزهای لازم را از سوی سازمان های مربوطه مانند وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست دارد و با اعتماد بر نیروهای مجرب و متخصص خود انواع آنالیزها را انجام می‌دهد و انواع آزمایشات خالی را با بهترین دستگاه‌ها انجام می‌دهد آزمایشگاه محیط زیست است. 

3- پروژه‌های محیط و صنعت ایمن پایش

آزمایشگاه معتمد محیط زیست یک آزمایشگاهی می‌باشد که در قسمت های دولتی و غیر دولتی در داخل کشور است و توانایی آن برای سنجش پارامترهای زیست محیطی مطابق با آیین نامه و قوانین جاری،مورد تایید سازمان می‌باشد و سازمان محیط زیست کشور مرجع تایید اقدامات و آزمایشات آزمایشگاه معتمد است.
شرکت محیط و صنعت ایمن پایش یکی از آزمایشگاه‌هایی است که گواهینامه آزمایشگاه معتمد محیط زیست تهران را دارد و در حال فعالیت می‌باشد. این شرکت در حوزه نمونه برداری و آنالیز کردن مقدار آلودگی های زیست محیطی همانند آلودگی های هوا و صدا ، آلودگی های آب و پساب ، خاک و پسماند ،مستقر کردن سیستم های مدیریتی یکپارچه و ارائه کردن انواع خدمات مهندسی ، خدمات مشاوره‌ای و همین طور خدمات آموزشی در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست در همه نقاط کشور در حال فعالیت است.
در راستای کم کردن عوامل آلوده کننده و عوامل مخرب محیط زیست همه واحدهای تولیدی، واحدهای صنعتی، مجموعه های عمرانی، مجتمع های خدماتی و زیربنایی وظیفه دارند نسبت به نمونه برداری و اندازه گیری آلودگی اقدام و فعالیت نمایند ؛ این مسئله ، به وسیله آزمایشگاه معتمد محیط زیست انجام می‌گیرد ، شرکت محیط و صنعت ایمن پایش با جدیدترین ابزار آزمایشگاهی و با پرسنلی با تجربه و متخصص قادر به همکاری با همه صنایع و مراکز دولتی و خصوصی می‌باشد.
این آزمایشگاه انواع برنامه های آزمایش و نظارت را عرضه کرده است. شرکت محیط و صنعت ایمن پایش امکانات نظارتی را با آماده کردن نمونه و آنالیز کردن آن فراهم کرده است. این واحدها برای سیستم های کلان تصفیه آب ایده آل و مناسب می‌باشند. واحدهای سیار ما قابلیت تجزیه و تحلیل کردن با سرعت بالای خاک و پسماند را در همه جای کشور بر عهده دارند.

4- مشخصات آزمایشگاه معتمد محیط زیست تهران

فعالیت های آزمایشگاه معتمد محیط زیست تهران در رابطه با آنالیز کردن هوا و صدا سنجیدن گازها و همین طور ذرات دودکش ، آنالیز کردن صدای محیط زیستی ، آنالیز کردن ذرات و گاز های محیطی ، آب و پساب و سنجیدن میکروب می‌باشد.
آزمایشگاه محیط زیست تهران آزمایشگاهی در زمینه اندازه گیری فلزات سنگین و همچنین اندازه گیری پارامترهای فیزیکی و شیمیایی نظیر سنجش پارامترهای خاک و همین طور فلزات سنگین داخل خاک فعالیت دارد که با ابزار مناسب و بروز در این رابطه علاوه بر این که آلودگی های محیطی را شناسایی  می‌کند راه حل‌هایی برای برطرف کردن مشکلات شما هم ارائه خواهد کرد.
امروزه با بیشتر شدن حجم آلودگی‌ها و به وجود آمدن مشکلات و مریضی‌ها نیاز به آزمایشگاه‌هایی است که سنجش آلودگی های محیطی را انجام دهد تا علاوه بر سلامتی مردم بتوانیم استاندار‌هایی را رعایت نماییم تا از این اتفاقات جلوگیری شود . ما با سال‌ها تجربه و سابقه در حوزه خدمات آزمایشگاهی و آنالیز کردن محیط زیست برترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می‌کنیم.
شرکت‌هایی که گواهینامه آزمایشگاه معتمد محیط زیست را دارند خدمات ارزشمندی برای کم کردن حجم آلودگی های زیست محیطی انجام داده است. این خدمات بیشتر در حوزه های هوا و صدا ، آب، پساب و فاضلاب ،خاک وپسماند است.
مراکزی که گواهینامه آزمایشگاه معتمد محیط زیست را دارند این توانایی را دارند که سنجش و آنالیز در رابطه با آلاینده های محیط زیست را انجام دهند . یکی از این کار‌ها پایش آلودگی‌هایی است که از فعالیت کارخانه‌ها و صنایع به وجود امده است. پایش و آنالیز کردن هوا، آب و فاضلاب ، پساب ، خاک و پسمانده هم از خدمات دیگر این مجموعه‌ها برای حفظ محیط زیست است.

5- تجهیزات آزمایشگاه محیط زیست تهران

1- سنجش ذرات محیطی با دستگاه متوان

یکی از دستگاه ها مورد استفاده از آزمایشگاه هوا و صدا برای سنجش ذرات محیطی دستگاه متوان می باشد. از این دستگاه برای آنالیز و سنجش هوای داخلی و خارجی استفاده می شود. در ادامه این مطلب شما با این دستگاه و خدماتی که در زمینه سنجش ذرات محیطی در آزمایشگاه محیط زیست ارائه می شود آشنا می شوید.
2- اسپکتروفتومتر درآزمایشگاه فیزیکیو شیمیایی

اسپکتروفتومتر (طیف سنج  UV-VIS) دستگاهی است که شدت نور را در ناحیه فرابنفش (طول موج 400-100 نانومتر) و ناحیه مرئی (400-750 نانومتر) به صورت تابعی از طول موج اندازه گیری می کند. اساس کار این دستگاه به این صورت است که تابش الکترومغناطیس، جذب ماده می شود و مقدار ماده (غلظت ماده) با توجه به شدت جذب هر ماده، تعیین می شود.

3- دستگاه Aeroqual در سنجش گازهای محیطی

 یک دستگاه قابل حمل دارای صفحه نمایش به همراه سنسورهای الکتروشیمیایی ساخت شده توسط کشور نیوزلند بوده که مورد تایید سازمان حفاظت محیط زیست در ایران می باشد که در آزمایشگاه معتمد محیط زیست مورد استفاده قرار می گیرد.

سخن پایانی
امروزه برای خیلی از طرح‌ها و فعالیت های علمی، ساختمان‌سازی و راهسازی آگاهی از مشخصه‌های آزمایشگاههای زیست محیطی و همین طور اطلاع از آلودگی های زیست محیطی از اهمیت فراوانی برخوردار می‌باشد. اهمیت و هدف اساسی این آزمایش‌ها، مشخص کردن میزان آلاینده های زیست محیطی، مشخص کردن عامل های محدود کننده و چیزهایی که خسارت به بار می‌آورد.
آگاهی از مشخصه‌های آلاینده ها به ویژه در زمینه های کشاورزی و باغداری، پسماند شهری بر بالای محصولات به شدت تاثیرگذار است.