آفتاب

فروش چمن مصنوعی در کرمانشاهبیگوکالا به عنوان اولین و معتبرترین فروشگاه اینترنتی فروش چمن مصنوعی در کرمانشاه نیز اقدام به ارائه انواع این محصول در اندازه ها، طرح ها و رنگ های مختلفی نموده است که از هر نظر، از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار هستند و می توانند حتی در سخت ترین شرایط آب و هوای مقاومت بالایی داشته باشند.

اگر به دنبال خرید چمن مصنوعی در استان کرمانشاه می باشید و می خواهید با توجه به موقعیت اقلیمی این استان، بهترین نوع چمن مصنوعی را بخرید و یا حتی اگر نمی دانید آیا این محصول مناسب شهر شما می باشد یا خیر در ادامه همراه ما باشید تا مطالبی را با هم در این باره بررسی کنیم.

بیگوکالا به عنوان اولین و معتبرترین فروشگاه اینترنتی فروش چمن مصنوعی در کرمانشاه نیز اقدام به ارائه انواع این محصول در اندازه ها، طرح ها و رنگ های مختلفی نموده است که از هر نظر، از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار هستند و می توانند حتی در سخت ترین شرایط آب و هوای مقاومت بالایی داشته باشند.
پس با مشاوران و متخصصان مجرب ما در بیگو کالا تماس حاصل کنید و پاسخ تمامی سوالات خود را بگیرید و سپس با آگاهی کامل، از سرسبزی اطراف خود لذت ببرید.

معرفی شرایط جوی کرمانشاه


کرمانشاه که در غرب کشور قرار دارد از یک سمت دارای مرز داخلی با استان های کردستان، ایلام، همدان و لرستان می باشد و از سمت دیگر مرز بین المللی با عراق دارد.
از نظر آب و هوایی مسئله بارش سنگین باران و سیلاب ها یکی معضلات اصلی این استان می باشد، این موضوع مخصوصا در ماه های سرد سال شدت بیشتری دارد.
زمانی که توده های هوای حاکم حاره ای دریایی باشند، این بارش طولانی تر و احتمال به وجود آمدن سیلاب به عنوان یکی از بلای طبیعی که جان خیلی از افراد می گیرد، بسیار بالا است.
از طرف دیگر آبگرفتگی معابر و خیابان ها حاصل همین بارندگی سالیانه بسیار زیاد می باشد که مشکل اساسی را برای هموطنان ایجاد کرده است.

شاید این موضوع باعث شود تا کرمانشاهی های عزیز از چمن مصنوعی صرفه نظر کنند و گمان کنند که برای جلوگیری از آبگرفتگی باید متحمل دردسرهای فراوانی شوند. اما ما در این مقاله به شما ثابت می کنیم که این موضوع اشتباه محض است.

آیا چمن مصنوعی مناسب شرایط آب و هوایی استان کرمانشاه می باشد؟

بارش های سنگینی باران مخصوصا در فصل پاییز و زمستان در استان کرمانشاه شاید بلای جان پوشش گیاهی از جمله چمن های طبیعی باشد.
یکی از جایگزین های که می توانید روی آن حساب باز کنید، چمن مصنوعی می باشد. در واقع چمن مصنوعی رویای داشتن فضای سبز افراد بسیاری را به واقعیت تبدیل کرده است. این محصول نرم و لطیف، سبز و زیبا بوده و هرگز به هیچ گونه آبیاری نیاز ندارد.
این روزها شمار افرادی که در مناطق مسکونی خود از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی استفاده می کنند، رو به افزایش است و از این که نیاز به نگهداری خاصی ندارد، بسیار راضی هستند.

شما می توانید با مراجعه به یکی از مراکز یا فروشگاه اینترنتی معتبر فروش چمن مصنوعی در کرمانشاه، محصول مورد نظر خود را مناسب با مکانی که می خواهید سبز پوش کنید، انتخاب نمایید.

آیا چمن مصنوعی آب باران را جذب می کند؟


بر اساس شرایط آب و هوایی این استان و مواردی که در بالا بیان کردیم، حالا این سوال به وجود می آید که هنگام سیلاب و بارش های سنگین باران، چه بلایی سر چمن مصنوعی می آید.

چمن مصنوعی نفوذ پذیر طراحی شده است

چمن مصنوعی همراه با یک لایه بالش مانند ساخته شده است تا از نرمی و لطافت چمن های طبیعی زیر پاها تقلید نماید. شما با قدم گذاشتن چمن مصنوعی احساس می کنید روی اسفنج پا گذاشته اید، اما هرگز مانند اسفنج آب را جذب نمی کند.
البته این موضوع به این معنا نیست که سطح چمن مصنوعی آبگرفتگی رخ می دهد.  الیاف چمن روی لایه بکینگ از جنس پلی اتیلن، فیکس می شوند و هم چنین فواصلی بین الیاف وجود دارد که با ترکیبی از خرده لاستیک - معمولا این ها از لاستیک های بازیافت شده به دست می آیند- و شن و ماسه پر می شوند.
همه این ها به جذب فوم محافظ زیر چمن مصنوعی کمک می کند و از جایی که متخلخل است، می تواند به سرعت آب باران را از چمن ها عبور دهد و به زمین زیر خود تخلیه نماید.

آیا باید به فکر سیستم تخلیه آب مجزایی باشید؟

در بیشتر مواقع مراکز فروش چمن مصنوعی در کرمانشاه به شما می گویند که به سیستم تخلیه آب خاصی نیاز ندارید. زیرا چمن مصنوعی همان طور که در بالا توضیح دادیم، خود به خود آب را زهکشی می کند.
چمن مصنوعی باکیفیت نیز به گونه ای طراحی شده است که کاملا متخلخل و نفوذپذیر باشد، از این رو به راحتی اجازه می دهد تا آب باران از میان الیاف آن عبور کند و خارج شود. اما همه چیز به نحوه نصب چمن مصنوعی باز می گردد.

اصول و قواعد اصلی نصب چمن مصنوعی به منظور زهکشی مناسب چیست؟

ابتدا باید سطح زمین موجود یک حفاری و زیرسازی کامل صورت بگیرد و سپس سیستم متخلخل و نفوذپذیر چمن مصنوعی باید بالای این سطح حفاری شده قرار بگیرد.
این که از چه میزان و ضخامتی از لایه متخلخل استفاده می شود، بستگی به این دارد که مکان مورد نظر از جهت تخلیه و زهکشی در چه وضعیتی قرار دارد.
در هر صورت روش نصب می تواند مشکلات زهکشی و تخلیه آب را برطرف کند و یا حتی بالعکس موجب فاجعه و ویرانی شود. پس همیشه از افراد حرفه ای بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

توصیه: در شرایط خیلی بحرانی و جدی، شما به سیستم تخلیه آب مجزا قبل از نصب چمن مصنوعی نیاز دارید. در هر صورت این موضوع بسیار نادر است.

آیا چمن مصنوعی می تواند کامل متخلل و نفوذپذیر باشد؟


متاسفانه تمامی شرکت ها و مراکز فروش چمن مصنوعی در کرمانشاه و یا حتی در تمام ایران، نصب این محصول را مطابق با استانداردهای موجود انجام نمی دهند. آن ها ممکن است در زیر سازی و آماده سازی زمین، حفاری در اندازه مناسب و قرار دادن پایه متخلل وظیفه خود را به درستی انجام ندهند.
ما بارها مشاهده کردیم که چمن مصنوعی تنها روی سطح قبلی قرار داده شد که واقعا نتایج فاجع باری را به همراه داشت. مطمئن باشید که به این ترتیب، مشکل تخلیه آب آن هم در استان کرمانشاه که میزان بارندگی بالا است، برطرف نخواهد شد.

چمن مصنوعی چه زمانی می تواند بدون انجام پروسه کامل نصب، روی سطح معمولی قرار بگیرد؟

این امر تنها موقعی می تواند صورت بگیرد که می خواهید چمن مصنوعی را روی سطوح بتنی و یا سنگفرش ها نصب کنید. این سطوح سنگی و سفت باید از نظر هموار بودن، در وضعیت مناسبی قرار داشته باشند، هم چنین لایه محافظ و بالشت مانند مخصوص نیز باید در زیر چمن مصنوعی قرار بگیرد تا سطح نرم و لطیفی به وجود بیاید.
البته این راه حل همچنان مشکلات تخلیه آب را حل نمی کند، زیرا آب باران جایی برای خروج ندارد، مگر این که در بخش های مختلف سطوح بتنی، دریچه های تخلیه آب وجود داشته باشد.

اگر چمن مصنوعی به درستی نصب نشود، چه اتفاقی می افتد؟

در این صورت کارایی چمن مصنوعی شما دچار مشکل می شود. ممکن است در بخش های مختلف، آبگرفتگی هایی مشاهده شود و تمام سطح به صورت ناهموار به نظر برسد، به این ترتیب چمن مصنوعی خیلی زود خوابیده و تخت و ناپسند دیده می شود.
برای اطمینان از کیفیت محصولی که دریافت می کنید، همیشه بهتر است گارانتی را با متصدیان و مسئولان مرکز فروش چمن مصنوعی در کرمانشاه بررسی کنید.

توصیه بسیار مهم برای نصب چمن مصنوعی به منظور زهکشی بهتر

به یاد داشته باشید که هر راه حلی برای هر شرایطی متفاوت است، از این رو بهتر است از شرکت و فروشگاه معتبری که به تخصص و تجربه آن ها اطمینان دارید، کمک بخواهید. آن ها می توانند به شما توصیه ها و راهنمایی هایی را ارائه کنند که درست چاره مشکل شما می باشند.
به عنوان مثال، ما یک مشتری داشتیم که نمی دانست پروسه نصب چمن مصنوعی چگونه است. او فکر می کرد که نیاز به سیستم زهکشی مجزایی دارد.
در واقع برای این مشتری زهکشی و تخلیه آب از اهمیت بالایی برخوردار بود.
هم چنین او درباره این که چقدر باید برای راه اندزای سیستم تخلیه مجزا هزینه کند، نگران بود.
در هر صورت بعد از بررسی های به عمل آمده از زمین و مکان مورد نظر، ما به او پینشهاد کردیم که سیستم زهکشی او اصلا مشکلی ندارد. این مشکل به نحوه نصب چمن مصنوعی او باز می گردد که برای آن وقت و انرژی کافی صرف نشده است.
او از این خبر خوش حال شد و ما نیز پروسه نصب را به طور اصولی و بدون هیچ اشکالی انجام دادیم.

نتیجه گیری
چمن مصنوعی یک سیستم زهکشی و تخلیه آب نیست، اما می تواند راه حل مناسبی برای این ماجرا باشد، مخصوصا اگر مطابق با اصول و قواعد نصب شود.
زمانی که از مراکز فروش چمن مصنوعی در کرمانشاه می خواهید تا تیم مجرب و متخصص خود را برای نصب و انجام پروسه حفاری، آماده کردن لایه پایه، نصب چمن مصنوعی در محل مورد نظر شما بفرستند، بهتر است از هر جهت خیال خود را راحت کنید که قرار نیست با هیچ مشکلی برای تخلیه آب خود رو به رو شوید.
از  این رو بدون این که نگران آبگرفتگی هنگام بارش باران و سیلاب باشید، می توانید با استفاده از چمن مصنوعی و نصب حرفه ای آن در هر شرایط آب و هوایی، از چمن سبز خود لذت ببرید.