آفتاب

بگ فیلتر و تمام نکات مهم درباره آنبگ فیلتر به عنوان یک محصول کاربردی در صنایع مختلف شناخته می‌شود که مزایای بسیاری دارد. این محصول دارای ویژگی‌های مختلف و انواع متفاوتی است.

بگ فیلتر

بگ فیلتر چیست؟

بگ فیلتر و هر آنچه درباره آن باید بدانید!

در حوزه عایق بندی محصولات بسیاری وجود دارند که هرکدام به منظوری به کار می‌روند و استفاده خاص خود را دارند. در بین تمامی این محصولات، بگ فیلتر به عنوان یک محصول کاربردی شناخته می‎شود که به عنوان یکی از پرطرفدارترین انواع سیستم‌های غبارگیری به کار می‌رود.


 بگ فیلتر


استفاده از بگ فیلتر به عنوان یک محصول پرکاربرد در صنعت

همانطور که از نام این دستگاه پیداست، ” بگ فیلتر (Bag filter) یا فیلتر کیسه ای ” محفظه ای است که شامل تعدادی کیسه از جنس پارچه کتان یا پلی استر است. در این محفظه، هوا ( گاز یا دود ) که حاوی ذرات معلق گرد و غبار است، از یک دریچه وارد شده و پس از حرکت به سمت خروجی فیلتر، ذرات معلق و غبار بر روی سطح خارجی کیسه‌ها می‌نشیند. این دستگاه به همراه غبارگیر صنعتی برای جمع آوری ذراات معلق و سمی از اندازه ۰.۵ تا ۲۰۰ میکرون در هوا و پاکسازی هوای محیط کاربرد دارد.

اصل جمع آوری مهندسی در بگ فیلتر

هنگامی که هوا و گازهای حاوی گرد و غبار از یک لایه پارچه یا نمدی عبور می کنند، عمل سوسپانسیون باعث شده ذرات از آن عبور کند و در کیسه و قیف انتهایی ته نشین شوند.
اگر محیط برای جریان هوا و حراکت دادن گاز حاوی دود و گرد و غبار ، دارای قدرت و پتانسیل کافی نباشد، از یک هواکش صنعتی یا فن سانتریفیوژ به عنوان فن غبارگیر در کنار دستگاه استفاده می شود.

بگ فیلتر جت پالس

غبارگیر جت پالس یا همان بگ فیلتر جت پالس در کل تفاوتی با بگ فیلتر های معمولی ندارد و وظیفه آن هم کاملا مشابه با بگ فیلتر های معمولی است.
این بگ فیلتر نیز با هدف کنترل و کاهش آلودگی هوا در کارخانه ها و کارگاه ها ساخته می شود که با جمع آوری گرد و غبار و گازهای مضر از هوا، محیط داخلی کارگاه و کارخانه را به محیطی تمیز تر و با هوای پاک تر تبدیل می کند.


 بگ فیلتر

کاربردهای بگ فیلتر

از این سبک از سیستم فیلتراسیون در صنایع مختلفی این روزها استفاده می‌شود. صنایعی چون کارخانجات سیمان، ذوب آهن، ریخته‌گری و عملیات فولادی، صنایع غذایی و تولیدکنندگان دارو، کوره‌های ذوب فلزات، تولیدکنندگان مواد شیمیایی و مواردی دیگر اصلی‌ترین موارد استفاده از بگ فیلتر هستند که روزبه‌روز در حال گسترش بیشتر و افزایش نیز هستند.

اجزای سازنده بگ فیلتر

بگ فیلتر برای آن که بتواند کارایی لازم را داشته باشد و مزایای خود را به خوبی برای صنایع مختلف عرضه کند، اجزای مختلفی دارد. هریک از این اجزا وظایف خاص خود را دارند که بر روی عملکرد محصول تاثیر مستقیمی را دارد. 7 جز اصلی از بگ فیلتر را در ادامه نام خواهیم برد و با آن‌ها آشنایی مختصری را کسب می‌کنید.
1.    هاپر
2.    فن
3.    کمپرسور هوا
4.    سیستم تخلیه غبار
5.    پوسته و محفظه بگ فیلتر
6.    سیستم پاکسازی فیلتر کیسه‌ای
7.    فیلتر کیسه‌ای و قفس نگهدارنده

تولید بگ فیلتر

شرکت پویا صنعت، مانند شرکت های شایان صنعت، هواسیستم ایران و ایمن صنعت پرشین به صورت تخصصی با بیش از 10 سال سابقه تولید انواع هواکش های صنعتی ، فن سانتریفیوژ و هواکش فشار قوی ، در زمنیه تولید بگ فیلتر فعالیت دارد.  


 بگ فیلتر

انواع بگ فیلتر موجود در بازار

چهار دسته از بگ‌های فیلتر هرکدام با استفاده از یک مسیر و راهکار برای فیلتر کردن و جدا کردن کرد و غبار و ذرات اصلی از دیگر مواد، کاربرد بگ فیلتر را بر روی صنعت مورد نظر پیاده‌سازی می‌کنند. این چهار دسته اصلی از بگ فیلتر عبارت است از:
1.    اینرسی ذرات
2.    حرکت براونی ذرات
3.    خاصیت انتشار ذرات
4.    خاصیت الکتروستاتیکی ذرات
جمع بندی پایانی مقاله
اگر به دنبال خرید و استفاده از بگ فیلتر هستید، خواندن این مقاله می‌تواند برای شما کمک کننده باشد. در این مقاله با بررسی بگ فیلتر به عنوان یک محصول کارآمد در صمایع مختلف، سعی کردیم تا آن را به خوبی به شما معرفی کنیم. امید است با خواندن نکات بیان شده توانسته باشید این محصول و کاربرد آن در صنایع مختلف را شناخته و با انواع بگ فیلتر موجود در بازار آشنایی خوبی را پیدا کرده باشید.
مشاوره رایگان و خرید بگ فیلتر
جهت مشاوره رایگان و سفارش با ما تماس بگیرید
۰۹۱۳۲۰۶۰۱۷۰ و ۰۹۹۱۹۶۲۰۱۷۰
https://pooyasanaat.ir/bagfilter/