آفتاب

ضمانت امنیت و راحتی خودرو با تکنولوژی های مدرندزدگیر خودرو را شاید بتوان شناخته شده ترین و مهم ترین سیستم امنیتی در اتومبیل دانست که کمتر کسی از آن بی خبر باشد و از آن استفاده نکرده باشد. دزدگیر خودرو شامل سه بخش سنسور آژیر و واحد کنترل مرکزی می‌باشد.

امنیت یک اتومبیل مستلزم تهیه سیستم های امنیتی بسیاری است، احتمالا اولین کلماتی که به ذهنتان خطور می‌کند ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو باشد اما باز هم به تکنولوژی دیگری نیاز است که شاید تا بحال با آن آشنایی نداشته باشید و آن پاور جک s5 است.

معرفی دزدگیر خودرو

دزدگیر خودرو را شاید بتوان شناخته شده ترین و مهم ترین سیستم امنیتی در اتومبیل دانست که کمتر کسی از آن بی خبر باشد و از آن استفاده نکرده باشد. دزدگیر خودرو شامل سه بخش سنسور آژیر و واحد کنترل مرکزی می‌باشد.


 ردیاب خودرو

انواع دزدگیر خودرو

●    دزدگیر خودرو ساده
●    دزدگیر خودرو تصویری
●    دزدگیر خودرو سیم کارتی

دزدگیر خودرو و اجزای آن  چگونه کار میکنند؟

سنسور دزدگیر خودرو با تشخیص خطر و انتقال آن به واحد کنترل مرکزی و سپس واحد کنترل مرکزی دزدگیر به آلارم دستور می‌دهد که فعال شود. سیستم آلارم ها غالبا پیچیده و متفاوت است؛ در برخی رادیویی هستند و در قالب کلید های پایه به سیستم خودرو متصل می گردد.
سنسور خودرو یکی از مهم ترین بخش های دزدگیر خودرو است که آغاز فرآیند کار دزدگیر خودرو با آن آغاز می‌شود و خود انواع مختلفی دارد:

انواع سنسور های دزدگیر خودرو

●    سنسور های درب خودرو
●    سنسور های شوک (لرزشی)
●    سنسورهای فشار
●    سنسورهای حرکتی

ردیاب خودرو چیست

ردیاب خودرو، همانطور که احتمالا می دانید، یکی دیگر از مشتقات تجهیزات امنیتی است که با جی پی اس کار می‌کند. جی پی اس با دریافت سیگنال های مسیر تردد خودرو، به کمک ایستگاه های زمینی دریافت ماهواره، مسیر تردد خودرو را به صاحب خودرو نشان می‌دهد.


 ردیاب خودرو

انواع ردیاب خودرو

ردیاب خودرو را می‌توان از نظر تامین برق به دو دسته ی اصلی تقسیم نمود:
●    انرژی خود را از برق خودرو دریافت می‌کنند، پس احتیاج به شارژ شدن ندارند.
●    پیش از شارژ شدن باید با شارژر مخصوص شارژ شوند.

چرا جی پی اس کلیدی ترین عضو در ردیاب خودرو می‌باشد؟

جی پی اس به دلیل کارکرد هایی که دارد، نقش مهمی در عملکرد آن ایفا می‌کند:
●    نمایش موقعیت اتومبیل به ردیاب خودرو در حداکثر دو دقیقه
●    تشخیص اطلاعات دیگری از جمله سنسور دما؛ سنسور سوخت و مسافت طی شده
محل نصب جی پی اس ردیاب خودرو به مدل خودرو و دقت آن نیز به شرایط جوی و آب و هوایی و باز و بسته بودن فضا بستگی دارد.

بهترین ردیاب خودرو

ردیاب های آهنربایی بهترین نوع ردیاب های خودرو هستند که که تنها با یک بار شارژ تا پنج سال کار می‌کنند. البته عوامل دیگری نیز در خرید یک ردیاب خودرو استاندارد بجز نوع سیستم خودرو متناسب با آن وجود دارد.


 ردیاب خودرو

پاور جک s5

از جمله تکنولوژی های نوین امنیتی خودرو که به گوش کمتر کسی خورده است در حالی که عملکرد آن قابل توجه است  پاور ویندوز است. امروزه کمتر خودرویی بدون پاور جک s5  (پاور شیشه بالابر خودکار) به بازار عرضه می‌شود.

اساس کارکرد پاور جک s5

پس از فشار دادن کلید قفل ریموت اتومبیل، تمامی پنجره ها چک شده و در صورت باز بودن، به صورت اتوماتیک به بالا بردن شیشه اقدام می‌کند. با کمک این تجهیزات، دیگر نیازی به بالا بردن شیشه ها نیست و رانندگان نگرانی از پایین بودن آنان ندارند.

بهترین پاور جک s5 موجود در بازار

در حال حاضر پاور جک s5 ویندوز فابریک به دلایل ذیل بهترین مدل موجود میباشد که می‌توانید آن را از اولین فروشگاه نمایندگی رسمی قطعات خودرو، ایمن رو شاپ خریداری کنید.
●    عملکرد بهینه در کیفیت
●    سخت افزار جدید و قدرتمند تعبیه شده در پاور جک s5
●    استفاده از سوکت ها و سیم های فابریک خودرویی در ویندوز پاور جک s5
●    برخورداری از المان های الکتریک اصل
●    فیوز‌های محافظتی که در یونیت پاور جک s5  قرار داده شده اند.
●    آنتی ترپ (anti trap) موجود در پاور جک s5  که وظیفه ی تشخیص مانع در بالا رفتن شیشه ها را دارد و بدین وسیله از بالا رفتن شیشه ها جلوگیری می‌کند.
پاور جک s5  در کنار ردیاب خودرو و دزدگیر خودرو از مهم ترین اقلام امنیتی خودرو می‌باشند که انواع مختلفی داشته و پیش از هر چیزی باید به اصل بودن آن دقت داشت.
اگر به دنبال تکنولوژی های به روز امنیتی برای خودروی خود می‌گردید، حتما سری به فروشگاه ایمن رو شاپ (https://imenroshop.com)  بزنید.