آفتاب

اژه‌ای: مدیران دلایل تکمیل نشدن پروژه های نیمه تمام را احصا کنندرییس قوه قضاییه از عموم مدیران اجرایی و قضایی خواست: دلایل تکمیل نشدن پروژه های متعدد نیمه تمام را احصا و راهکارهای تکمیل آنها را با همکاری یکدیگر پیدا کنند.

ایرنا: حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز پنجشنبه در شورای اداری استان ایلام اظهار داشت: بخش زیادی از سرمایه های کشور در استان های مختلف برای تکمیل پروژه های عمرانی و زیرساختی هزینه شده اما بخشی از این اهداف با وجود گذشت بیش از یک دهه از آغاز همچنان نیمه تمام مانده است.

وی افزود: نباید اجازه داد این سرمایه های ملی معطل مانده و به هدر بروند چراکه در صورت تکمیل در کنار ارزش افزوده اشتغال های بسیاری نیز در پی خواهند داشت.

رییس قوه قضاییه از عموم مسوولان ذیربط خواست: با شناسایی این پروژه ها راهکارهای تکمیل شدن آنها را پیدا و به سرانجام برسانند.

حجت‌الاسلام محسنی اژه ای با اشاره به پیشرفت ۹۱ درصدی کارخانه سیمان دهلران تاکید کرد: سازمان بازرسی استان با همکاری سایر ارگان های مسوول تا روز شنبه هفته آینده دلیل بهره برداری نشدن این پروژه و مشکل ایجاد شده بین سرمایه‌گذار و بانک مربوطه را بررسی و در صورت نبود مساله دستور ادامه فعالیت این پروژه را که در صورت تکمیل برای حدود ۵۰۰ نفر شغل ایجاد می کند، صادر کنند.

وی با اشاره به شرایطی که دشمنان در نتیجه تحریم های ظالمانه علیه کشورمان ایجاد کرده اند، گفت: توطئه‌های ۴۳ سال گذشته با عزم ملی راه بجایی نبرده است ولی نباید اجازه دهیم فشارهای دشمنان بویژه از نظر معیشتی مردم را در تنگنا قرار دهد.

رییس قوه قضاییه از عموم مسوولان در دستگاه های مختلف خواست: با برنامه ریزی راهکارهای خنثی سازی این تحریم را شناسایی و در جهت گره گشایی از مشکلات مردم تلاش کنند.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای مهم ترین نیاز کشور در شرایط کنونی را وحدت رویه، کار جهادی و انسجام ملی برای غلبه بر تهدیدهای پیش روی کشور عنوان کرد.

وی بیکاری را اصلی ترین چالش ایران اسلامی دانست و یادآور شد: اعتیاد، طلاق، نزاع و درگیری و بسیاری دیگر از آسیب های اجتماعی از پیامدهای بیکاری در کشور است.

رییس قوه قضاییه پیچیدگی های اداری را از مشکلات دستگاه‌های مختلف در کشور برشمرد و بر هماهنگی قوای سه گانه برای حل این مسئله تاکید کرد.

محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با تمجید از رشادت های مردم ایلام در دوران دفاع مقدس و تقدیم سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز اظهار داشت: این مردم شایسته بهترین خدمات از سوی نظام هستند و پذیرفتنی نیست با مشکلات معیشتی روبرو باشند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه روز پنجشنبه در راس هیاتی از معاونان این قوه از طریق فرودگاه شهدا وارد ایلام شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان و استاندار ایلام قرار گرفت.

این نخستین سفر استانی حجت الاسلام والمسلمین اژه ای پس از انتصاب به ریاست قوه قضاییه است و وی را در این سفر یک روزه جمعی از معاونان دستگاه قضا از جمله دادستانی کشور و رییس دیوان عدالت اداری همراهی می کنند.

در این سفر مسائل و مشکلات قضایی و حقوقی استان ایلام و نتیجه ارزیابی تیم‌های کارشناسی که از هفته‌های گذشته برای بررسی آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی در این استان حضور یافته‌اند در دستور کار قرار خواهد گرفت.

دیدار با قضات، کارکنان و مسئولان قضایی و حضور در جلسه شورای اداری از برنامه‌های رییس قوه قضاییه در سفر به استان ایلام بود.
وبگردی