آفتاب

شاخص بورس وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شدشاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۳۶ هزار ۴۲۵ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۴۲۷ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۱۶ میلیارد و ۴۷۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۶۰ هزار و ۱۹۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹ هزار و ۳۰۳ واحد افزایش به ۴۱۰ هزار و ۸۳۴ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶ هزار و ۹۲ واحد رشد به ۲۶۹ هزار و ۲۱ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۲۱ هزار و ۸۸۴ واحد و شاخص بازار دوم ۹۱ هزار و ۳۷ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۵۴۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۷۱۷ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۴۵۷ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۱۹۵ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۱۵۵ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۱۳۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۷۵ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۷۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین نماد بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۱۳۴ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۱۱۹ واحد، شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان کرمانشاه (وسکرشا) با ۸۷ واحد، شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان آذربایجان غربی (وساغربی) با ۴۰ واحد، شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان سیستان و بلوچستان (وسیستا) هم با ۴۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص داشتند.

برپایه این گزارش امروز نماد پالایش نفت اصفهان، بانک تجارت، ایران خودرو، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان، بانک صادرات ایران و پالایش نفت تهران درگروه نمادهای پربیننده قرار گرفتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه پنج میلیارد و ۶۴ هزار برگه سهم به ارزش ۲۶ هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز نزدیک به ۵۱۳ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۸۳۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۵۲۰ هزار برگه سهم به ارزش ۵۸ هزار و ۵۰۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پتروشیمی مارون (مارون)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، بانک دی (دی)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، صنعتی مینو (غصینو)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب) و سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای دامداری تلیسه نمونه (تلیسه)، کشت و دام قیام اصفهان (زقیام)، کشاورزی و دامپروری بینالود (زبینا)، کشت و صنعت دشت خرم دره (زدشت)، پاکدیس (غدیس)، شیر و گوشت زاگرس شهرکرد (زشگرا) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

به گزارش ایرنا، شاخص بورس از ابتدای سال جاری وارد مدار صعود شد و تا نیمه مرداد به بالای دو میلیون واحد رسید. از آن زمان شاخص بورس وارد اصلاح شد تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد پایین آمد.

با توجه به فاکتورهای مثبت داخلی و بین المللی از هفته گذشته بورس صعودی شد و انتظار می رود این روند صعودی ادامه‌دار باشد.