سرپرست پژوهشکده بیمه با اعلام نرخ رسمی ضریب نفوذ بیمه در کشور گفت: بر اساس پژوهش انجام شده نرخ ضریب نفوذ بیمه کشور در ۹ ماهه ابتدای سال ۹۱ معادل ۱.۸۴ درصد محاسبه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، غدیر مهدوی امروز در جمع خبرنگاران در مورد محاسبه مجدد ضریب نفوذ بیمه در دولت یازدهم که در دولت دهم رقم آن دو درصد اعلام شده بود، گفت: پژوهشکده بیمه تحقیقی را در این زمینه از سه ماه پیش آغاز کرد که نتایج آن حدود ۲۰ روز پیش به دست آمد.

سرپرست پژوهشکده بیمه با بیان اینکه بیمه هنوز جای خود را در کشور و در سبد مصرفی خانوارها پیدا نکرده است، افزود: تنوع و پوشش ریسک بیمه به طور قابل توجهی همگام با اقتصاد کشور رشد نیافته است و به همین دلیل باید اقدامات مطلوبی در این راستا انجام شود.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های نهاد ریاست جمهوری که در دو سال قبل انجام شده است، پوشش اخبار صنعت بیمه در رسانه ها ۶.۷ درصد و بانک ها ۹۳.۳ درصد بوده که در بررسی های بعدی این رقم به ۱۰ درصد در مقابل ۹۰ درصد ارتقا یافته است؛ این در حالی است که بیمه همگام با بازار پول و سرمایه جزو سه بال مالی اقتصاد هستند و باید گسترش یابند.

مهدوی از برگزاری بیستمین همایش ملی و ششمین همایش بین المللی بیمه و توسعه با موضوع نظارت مطلوب بر صنعت بیمه و فعالیت های بیمه گری خبر داد و گفت: این همایش روز چهارشنبه ۱۳ آذر ماه سال جاری در سالن همایش های برج میلاد با حضور مقامات اقتصادی کشور برگزار می شود.

وی افزود: پژوهشکده بیمه ۱۸۷ مقاله داخلی و سه مقاله خارجی برای بیستمین همایش صنعت بیمه دریافت کرده است که ۳۹ مقاله قابل ارایه و ۳۹ مقاله نیز در همایش پوستری خواهد بود. آزاد سازی تعرفه، پولشویی و نظارت در صنعت بیمه از مسائلی است که در همایش بیمه و توسعه مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.