پیشکسوت ورزش ایران و رئیس کمیته ورزش شورای شهر تهران خواستار متوقف شدن اقدامات برای واگذاری سهام تیم‌های استقلال و پرسپولیس در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شد و گفت: یکی از اتفاقات نامبارک و اشتباهی که معمولا در ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری رخ می دهد، تصمیم‌های سوال برانگیز و عجولانه‌ای است که آثار و تبعات آن دامن دولت‌های بعدی را می‌گیرد.

علیرضا دبیر در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به مطرح شدن بحث واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی گفت: به نظر می‌رسد موضوع واگذاری سهام تیم های پرطرفداری پایتخت خصوصا پرسپولیس – در مقطع زمانی فعلی از آن دست مواردی است که باید مورد حساسیت و دقت مردم و نهادهای ذیرربط قرار گیرد.

وی ادامه داد: یکی از اتفاقات نامبارک و اشتباهی که معمولا در ایام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری – یعنی در موعد چرخش قدرت – رخ می دهد، تصمیم های سوال برانگیز و عجولانه‌ای است که آثار و تبعات آن دامن دولت‌های بعدی را گرفته و دیگر به راحتی قابل رفع و رجوع نیست.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به تماس تلفنی رئیس جمهور منتخب انتخابات نهم ریاست جمهوری با رئیس وقت سازمان ورزش در سال ۱۳۸۴ اظهار داشت: آن زمان که آقای مهندس مهرعلیزاده که در آن مقطع و در ماه‌های پایانی عمر دولت اصلاحات مسئولیت اداره ورزش کشور را بر عهده داشتند یکی از کارهای مورد علاقه و ناتماشان را واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به بورس اعلام می‌کردند.

وی اضافه کرد: اما پس از برگزاری انتخابات نهم ریاست جمهوری و مسجل شدن چرخش قدرت اجرایی به سمتی دیگر، آقای احمدی‌نژاد در حالی‌که هنوز مراسم‌های تحلیف و تنفیذشان برگزار نشده بود، طی تماسی با رئیس سازمان تربیت بدنی خواستار توقف روند ورود این دو باشگاه به بورس شدند.

دبیر همچنین یادآور شد: در همان زمان بسیاری از دلسوزان تاکید داشتند که اولین اقدام رئیس جمهور منتخب در ورزش، اقدامی منطقی و ضروری بوده است چرا که واگذاری‌های عجولانه این چنینی احتمال هرگونه خطا و یا انحراف وجود دارد. ضمن اینکه معمولا این ذهنیت هم بوجود می‌آید که به واسطه درگیری نهادهای نظارتی به موضوع انتخابات، ممکن است دقت و نظارت کافی بر روند این واگذاری‌ها صورت نگیرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با این اوصاف است که به نظر می‌رسد امروز نیز این توقع از آقای رئیس جمهور وجود دارد که باید یک بار دیگر وارد موضوع شده و اجازه ندهند منصوبان و زیردستان شان همان رویه‌ای که ایشان یک بار خطرناک بودنش را گوشزد بودند، تکرار کنند.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با بیان این مطلب که کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران و منتخبان مردم تا روز آخر مسئولیت شان مواردی از این دست را که "حق و حقوق مردم" به شمار می‌روند، در مورد پایش و دقت قرار می‌دهند، گفت: وارد کردن پرونده پرسپولیس و استقلال به بورس و به طور کلی هر اقدام عجولانه‌ای برای خصوصی‌سازی این باشگاه در شرایط فعلی مورد پذیرش نخواهد بود، هر چند که اجرای این مصوبه ارزشمند مجلس شورای اسلامی شهر تهران با روی کار آمدن دولت جدید، در فضایی آرام و غیر تبلیغاتی یک ضرورت قطعی و غیر قابل اجتناب است.