محققان در انگلیس به روش جدیدی برای پیشگیری و مبارزه با بیماری سرطان سینه دست یافتند.

به گزارش مونیتورینگ اخبار خارجی واحد مرکزی خبر، در این روش افرادی که سابقه خانوادگی ابتلا به بیماری سرطان سینه را دارند با استفاده همزمان از داروهای «تاموکسی فن» و «رالوکسی فن» ضمن پیشگیری از این بیماری در صورت ابتلا هم خطر انجام عمل جراحی در آنها به حداقل می رسد.

۰۰:۰۱:۱۰.۱۵دکتر کایتلین پالفرامان از محققان مرکز خیریه سرطان سینه لندن گفت: این راه حلی عالی است که به زودی تنها روش درمانی پیش روی زنان مبتلا به سرطان سینه خواهد بود.این روش خطر عمل جراحی و برداشتن سینه را برای زنان به کمترین حد ممکن خواهد می رساند. این روش بهترین تصمیم برای آنهایی است که نمی خواهند عمل وحشتناک جراحی سینه را تجربه کنند.

۰۰:۰۱:۵۲.۰۷گرث ایوانز استاد ژنتیک بیمارستان سنت ماری شهر منچستر هم گفت: اثرات این روش درمانی پانزده یا بیست سال دوام خواهد داشت و نه تنها از بیماری سرطان پیشگیری می کند بلکه سالها پس از آن هم می تواند دوام داشته باشد.

۰۰:۰۰:۲۷.۰۷شارلوت پیتاک دارنده ژن بیماری سرطان سینه می گوید: باید بگویم که این تنها چاره پیش روی من است.من می خواهم که زنده بمانم و فرزندانم را بزرگ کنم.من نمی خواهم وقتی که بیماری سرطانم تشخیص داده شد عمل جراحی تنها راه پیش روی من باشد.