با استفاده از دستورالعمل زیر می توانید نشانه های افت فشار خون را شناسایی کنید.

فشار خون پایین اگر برای یک مدت طولانی ادامه یابد ممکن است موجب آسیب رسیدن به ارگانها شود زیرا وقتی فشار خون خیلی پایین است آنها خون کافی دریافت نمی کنند و در نتیجه ارگانها نمی توانند به خوبی عمل کنند اما با شناسایی علائم فشار خون پایین و درمان سریع آن میتوان از عوارض ناشی از فشار خون پائین جلوگیری کرد.

دستورالعمل:

نسبت به علائم و نشانه های غیرمعمول هوشیار باشید مخصوصا" وقتی که می نشینید ، بلند می شوید و می خوابید زیرا در هنگام انجام این حرکات نشانه های فشار خون پایین بیشتر مشخص می شود.

سرگیجه ، سبکی سر و احساس ضعف هنگام بلند شدن از جمله علائمی هستند که باید به آنها دقت شود زیرا این نشانه ها ممکن است علامت فشار خون پائین باشند و فورا" باید به پزشکتان اطلاع داده شوند.

به نشانه هایی مانند افسردگی، احساس خستگی ، تاری دید و عطش نیز توجه کنید ، این علائم ممکن است بی ربط به نظر برسند اما ممکن است ریشه اصلی آنها فشار خون پایین باشد.

توجه داشته باشید که فشار خون پایین گاهی بسیار خطرناک است و ممکن است منجر به شوک شود بنابراین در صورت مشاهده هر کدام از علائمی که در بالا ذکر شد و یا علائم شوک حتما" به پزشک مراجعه کنید. تنفس کم عمق و سریع ، سردی پوست وتهوع از جمله نشانه های شوک هستند.

مترجم: فرشته مشاور