تیم ملی فوتبال کره‌جنوبی با غلبه بر ازبکستان در آستانه صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل قرار گرفت. این پیروزی می‌تواند به تیم ملی فوتبال ایران هم کمک کند تا در صورت پیروزی برابر لبنان شانس زیادی برای صعود مستقیم به جام‌جهانی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم های ملی کره جنوبی و ازبکستان در چارچوب مرحله نهایی رقابتهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از ساعت ۱۵:۳۰ امروز به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان تیم کره جنوبی از سد حریف گذشت. در این بازی که به میزبانی ورزشگاه جام جهانی سئول برگزار شد کره جنوبی با یک گل برابر ازبکستان به برتری دست یافت.

تنها گل کره ای ها در این دیدار در نیمه نخست به ثمر رسید. شوراخمدوف، مدافع تیم ازبکستان در دقیقه ۴۲ این نیمه به اشتباه با یک ضربه سر توپ را وارد دروازه خود کرد تا نیمه نخست به سود چشم بادامی ها به پایان برسد. در نیمه دوم این تیم ازبکستان بود که حملات بیشتری روی دروازه حریف پی ریزی کرد که نتیجه نداشت و کره در نهایت به ۳ امتیاز این بازی دست یافت.

کره ای ها با این برد ۱۴ امتیازی شدند و در دیدار پایانی برابر ایران به یک تساوی احتیاج دارند تا جشن صعود به جام جهانی را برپا کنند. با این نتیجه ایران به یک برد پرگل برابر لبنان احتیاج دارد تا شانس خود را برای صعود بیشتر کند.

در دقایق پایانی این دیدار یک طرفدار تیم ازبکستان به داخل زمین رفت که ماموران امنیتی وی را به بیرون هدایت کردند.

برنامه ادامه دیدارهای مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در قاره آسیا به شرح زیر است:

گروه A:

* ایران - لبنان، ساعت ۲۰، ورزشگاه آزادی تهران

گروه B:

* عراق - ژاپن، ساعت ۱۹، ورزشگاه العربی دوحه