روز ششم یونیورسیاد دانشجویان امروز برای ایران اهمیت زیادی دارد چراکه ۴ کشتی‌گیر آزادکار کشورمان از ساعت ۱۳:۳۰ مقابل حریفان روی تشک خواهند رفت. رشته کشتی‌ از شانس‌های اصلی کسب مدال در این مسابقات است و این امید می‌رود که آزادکاران امروز به مدال برسند.

از طرفی روس‌ها که روی مدال‌های کشتی حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند با نفرات سرشناس خود گام به این رقابت‌ها گذاشته‌اند. میزبان نمی‌خواهد مدال‌های رشته کشتی را که اهمیت زیادی برای آنها دارد براحتی از دست دهد و به نظر می‌رسد رقابت اصلی بین کشتی‌گیران ایران و روسیه باشد.

* مسابقات کشتی در سالن «اکبارس» که به معنای «غول سفید» است برگزار می‌شود. این سالن که در کنار رودخانه منتهی به دریاچه ولگا قرار گرفته است از نظر وضعیت هوایی، هوای نسبتاً خنک و کمی شرجی دارد.

* امروز نسبت به روزهای قبلی نیروهای امنیتی مقررات سخت‌تری در اطراف سالن «اکبارس» ایجاد کردند و به شدت رفت و آمدها را کنترل می‌کنند. نیروهای امنیتی وسایل تمام خبرنگاران را به دقت چک کردند؛ حتی لپ تاب‌ها را گرفتند و از خبرنگاران خواستند کامپیوترهای شخصی خود را روشن کنند تا خیالشان از نظر مسائل امنیتی راحت شود.

* مدیران حاضر در محل با دیدن گروه خبری اعزامی ایران با دقت و توجه زیادی به گروه توجه دارند. یکی از این مسئولان گفت: ایران همیشه غول کشتی جهان بوده و اکنون رقیب جدی روسیه در این مسابقات است و کشتی روسیه همیشه به چشم یک رقیب خطرناک به ایران نگاه می‌کند.

روس‌های حساب زیادی روی مدال‌های کشتی بازکرده‌اند به طوری‌که از نفرات سرشناس ملی‌پوش خود در این مسابقات استفاده کرده‌اند و نمی‌خواهند مدال‌های کشتی را که اهمیت بالایی برای آنها دارد براحتی از دست دهند.

* در وزن ۵۵ کیلوگرم، ۱۹ نفر؛‌ در ۶۶ کیلوگرم، ۲۶ نفر؛ در ۸۴ کیلوگرم ،۲۷ نفر و در ۱۲۰ کیلوگرم، ۱۸ نفر حضور دارند.

* گنجایش ورزشگاه بالغ بر ۲ هزار نفر است که یکی از مسئولان سالن می‌گوید تمامش با استقبال تماشاگران پر شده است و تقریباً تمام بلیت‌های مسابقات کشتی به فروش رفته است.

* بهای بلیت مسابقات کشتی در این سالن بالغ بر ۸۰ تا ۱۵۰ روبل است یعنی ۸ تا ۱۵ هزار تومان.

* قبل از برگزاری مسابقات مسئولان برای افزایش هیجان در سالن

موسیقی پخش کردند تا تماشاگران به تشویق پرداخته و فضای با نشاط تری فراهم شود.

سپس گوینده به زبان‌های روسی، انگلیسی و فرانسوی نوید برگزاری مسابقات هیجان‌انگیزی را داد.

* عزیز الله اطلاعاتی داور ایرانی حاضر در مسابقات کشتی قبل از شروع مسابقه با نمایندگان خبری گفت‌وگوی کوتاهی داشت.