میلیاردها بیمار دیابتی در سطح جهان وجود دارد که سعی می کنند این بیماری خاموش و کشنده را کنترل و یا درمان کنند.

برای کنترل کردن دیابت ، باید سطح قند و گلوکز خون را به حداقل برسانیم . معمولا" دیابت نوع اول با ورزش ، انسولین و رژیم غذایی مناسب درمان می شود اما دیابت نوع دوم با رژیم دیابتی ، ورزش و کاهش وزن درمان می شود و در نهایت وقتی هیچ یک از این روشها جواب نداد ، داروهای خوراکی برای کنترل دیابت تجویز می شود.

علائم و نشانه های دیابت به شرح زیر است :

تکرر ادرار

تشنگی و خشکی دهان

احساس خستگی شدید /فقدان انرژی

احساس گرسنگی دائمی

کاهش وزن سریع

تاری دید

عفونت های دوره ای

به یاد داشته باشید که کاهش وزن و ورزش برای درمان دیابت ضروری و حیاتی هستند زیرا این دو عامل میزان حساسیت بدن نسبت به انسولین را بالا می برند و به کنترل سطح قند خون کمک می کنند.

اما با رژیم غذایی مناسب و غذاهای خاص نیز می توان به کنترل و درمان دیابت کمک کرد، برای مثال با مصرف پیاز و سیر خام می توان این بیماری را کنترل کرد.

در اروپا ، آسیا و خاورمیانه ، مردم برای کنترل دیابت از خوردن پیاز و سیر خام برای کنترل دیابت استفاده می کنند . حتی کدوی تلخ و گیاه جینسینگ نیز برای کنترل دیابت مفید هستند. در عراق از نان جو برای کنترل این بیماری استفاده می شود در حالیکه در کشورهای دیگر مردم با خوردن کلم، دارچین، خیار و تخم گشنیز و کاهو دیابت را کنترل می کنند . تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان نیز تایید کرده است که این مواد غذایی دارای خواص ضد دیابتی هستند.

مترجم: فرشته مشاور