جانشین پلیس راهور تهران از اجرای طرح زوج و فرد خودروها از درب منزل در روزهای شنبه و یکشنبه (۱۶ و ۱۷ دی ماه) خبر داد.

سرهنگ جمال بذرافشان در حاشیه جلسه شورای مدیریت بحران استان تهران با اعلام محدودیت های تردد خودروها در روزهای شنبه و یکشنبه، گفت: اجرای طرح زوج و فرد از در منازل با همکاری خوب شهروندان تهرانی طی روز گذشته و امروز انجام شده و با توجه به شاخص های اعلام شده از سوی سازمان کنترل کیفیت هوای تهران ، در روزهای شنبه و یکشنبه (۱۶ و ۱۷ دی ماه) نیز طرح زوج و فرد از درب منازل اجرا می شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس طی روزهای شنبه و یک شنبه طرح زوج و فرد از در منازل به مرحله اجرا گذاشته می شود و در روز شنبه خودروهایی که پلاک سمت راست آنها زوج است و روز یکشنبه خودروهایی که پلاک سمت راست آنها فرد است تنها مجاز به تردد از در منازل تا داخل محدوده زوج و فرد هستند، اما اجازه تردد در محدوده طرح ترافیک را ندارند.

وی افزود: همچنین خودروهای دارای آرم طرح ترافیک منعی برای تردد نداشته و می توانند با هر پلاکی طی دو روز آینده در تمام سطح شهر و داخل محدوده طرح ترافیک تردد کنند.

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تصریح کرد: برابر اعلام قبلی ساعات اجرای زوج و فرد در تهران از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ و طرح ترافیک از ۶:۳۰ تا ۱۷:۳۰ است.

وی درباره تصمیم گیری در خصوص اقدامات لازم کنترلی برای روزهای آینده از جمله تعطیلی، نیز گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، از روز دوشنبه ناپایداری در تهران آغاز می شود و با توجه به شرایط، تصمیم گیر ی های نهایی را اتخاذ خواهیم کرد.

جانشین پلیس راهور تهران همچنین از تشدید برخورد با خودروها و موتورسیکلت های دودزا و خودروهایی که به علت فرسودگی ممنوعیت تردد در سطح شهر دارند، خبر داد و گفت: همکاران پلیس با این خودروها برابر قانون برخورد خواهند کرد، ضمن آنکه دوربین های راهنمایی و رانندگی نصب شده در شهر نیز تخلف ها را ثبت و ضبط می کنند.

به گفته بذرافشان، روز گذشته و امروز پلیس با خودروهایی که طرح زوج و فرد را رعایت نکرده اند، اعمال قانون شده است. همچنین با توجه به کاهش بار ترافیکی و افزایش متوسط سرعت خودروها، پلیس به طور جدی با سرعت غیر مجاز در معابر پایتخت در طول شبانه روز برخورد می کند.