رییس پلیس آگاهی خراسان‌رضوی از دستگیری سارقی خبر داد که با کمین‌کردن در راه زنان سالخورده، طلای آنان را به سرقت می‌برد.

سرهنگ بیدمشکی در تشریح جزئیات خبر انهدام باند حرفه‌ای سارقان طلاجات زنان مسن در مشهد، گفت: در پی وصول چندین فقره سرقت طلا و جوهرات از زنان مسن و ایجاد ناامنی روانی، رسیدگی به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره تجسس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ماموران در بررسی‌ها ردپای یکی از سارقان را یافتند، گفت: ماموران پس از تحقیقات و تحت نظر قرار دادن این متهم، نقش این سارق در جرایم محرز شد که بلافاصله با هماهنگی‌های قضایی، این سارق دستگیر شد.

رییس پلیس آگاهی خراسان‌رضوی با بیان اینکه متهم در مواجهه حضوری با تعداد کثیری از شهروندان مورد شناسایی قرار گرفت، گفت: در همان مرحله اول شناسایی، این متهم که در بین تعدادی از متهمان دیگر قرار داشت، مورد شناسایی ۳۸ نفر از شکات قرار گرفت.

بیدمشکی با بیان اینکه این سارق حرفه‌ای در اعترافات خود عنوان داشت که زنان سالخورده مذهبی را شناسایی و به بهانه پرسیدن آدرس مسجد یا حسینیه محل، به آنها نزدیک شده است، گفت: این سارق حرفه‌ای در اعترافات خود عنوان داشت که پس از شناسایی سوژه‌های خود، با شگرد کمک به ایتام و افراد نیازمند از طرق مختلف با اغفال طعمه نسبت به نزدیک شئن به آنها و سرقت از آنها اقدام می‌کرد و پس از آن از محل متواری می‌شد.

وی با بیان اینکه سارقان بعضا با سوء استفاده از علایق و روحیات افراد، اقدام به طرح نقشه سرقت می‌کنند، گفت: شهروندان باید دقت بیشتری در این زمینه داشته باشند و فریب چرب‌زبانی سارقان را نخورند.