برنامه «نود» شامگاه دوشنبه برای لحظاتی میزبان صدای جمشید مشایخی – بازیگر پیشکسوت سینما – بود و وی مطالبی را در مذمت برخوردهای ناشایست با لیونل مسی، بازیگر تیم آرژانتین در فیس‌بوک بیان کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، جمشید مشایخی در تماسی تلفنی با برنامه «۹۰»، ضمن عذرخواهی از مسی و در حالی که از این اتفاق بسیار ناراحت بود، گفت: اصلا فکر نمی‌کنم ایرانی بی‌ادب باشد. اتفاق زشتی رخ داده است. در کشور ما ادبای زیادی وجود داشته‌اند و ما باید الگو باشیم. تیم ملی ما نماینده ایران در بین فرهنگ‌های جهان است که می‌خواهد در جام جهانی نهال عشق و صلح را در دل همه مردم جهان بکارد.

او گفت: من از مسی که یکی از بهترین بازیکنان جهان است، عذرخواهی می‌کنم و صورتش را می‌بوسم و می گویم آن کس که به شما بی‌احترامی کرده ایرانی نیست. من از شما تمنا می‌کنم که مسی را به ایران دعوت کنید تا به گونه‌ای این اتفاق را از دلش دربیاوریم.

مشایخی در پاسخ به این سوال که آیا ایران می‌تواند در جام جهانی از گروهش صعود کند؟ گفت: ما اگر قهرمان اخلاق شویم خیلی بهتر است.

در برنامه «نود» همچنین علی کفاشیان در واکنش به حرکت ناپسند برخی کاربران فیس بوک، گفت: متاسفانه این اتفاقی است که افتاده و ما بعضی از مواقع در ورزشگاه‌های‌مان هم می‌بینیم که چنین مسائلی رخ می‌دهد. در بازی رفت ایران مقابل تایلند مسعود شجاعی را ناراحت کردند. با این حال ما حتما یک نامه به رییس فدراسیون آرژانتین، می‌نویسیم که عذرخواهی ما را به لیونل مسی منتقل کند. تاریخ تولدش را در بیاورید تا ما یک کادو برایش بخریم!

به گزارش ایسنا، پس از هم گروه شدن تیم آرژانتین با تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی برزیل، برخی کاربران اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیس‌بوک اقدام به توهین به بازیکن مطرح تیم ملی آرژانتین کردند که در رسانه‌های جهانی انعکاس داشته است.