یک متخصص پوست و مو، عنوان کرد: ریزش مو از نوع طاسی در مراحل اولیه بروز قابل تشخیص نیست و سال‌ها بعد فرد را متوجه این مشکل می‌کند.

دکتر محمد نظری گفت: این نوع ریزش مو به طور معمول از زمان بلوغ جنسی و با افزایش هورمون‌های مردانه آغاز می‌شود ولی به دلیل ریزش تدریجی موها و تراکم زیاد موها در شروع بلوغ، در مراحل اولیه، توسط خود فرد قابل تشخیص نیست و چند سال بعد مورد توجه قرار می گیرد.

وی ادامه داد: این نوع ریزش مو طرحهای مختلفی دارد و گاه با پس‌رفت خط رویش مو در جلوی سر و یا بدون کاهش تراکم موها جلب توجه می‌کند و گاهی به شکل کاهش تراکم موهای جلوی سر و در ناحیه فرونتال و بدون پس‌رفت خط رویش مو نمایان می‌شود.

به گفته این متخصص پوست و مو اکثر موارد ریزش مو در مردان به شکل بینابینی است.

دکتر نظری با بیان این ‌که بیشترین مراجعین پیوند موی طبیعی، ریزش مو یا طاسی طرح مردانه است، اظهار کرد: در این نوع ریزش، موها علاوه بر کاهش تراکم، کرکی و نازکتر شده به طوری که حتی در موارد طاسی کامل نیز موهای بسیار ظریف کرکی هنوز قابل مشاهده خواهند بود.

وی با بیان این که گاهی ریزش موی هورمونی- ارثی در زنان با طرح طاسی مردانه بروز می‌کند که به صورت کاهش تراکم موهای جلوی سر بدون عقب رفتگی خط رویش مشاهده می شود ولی به شکل منتشر تمامی پوست سر را مبتلا می‌کند.

این متخصص پوست و مو با اشاره به این که طاسی در زنان با کاهش تراکم مو در همه نقاط همراه است، گفت: در مواردی از این نوع ریزش موی زنان عمل پیوند موی طبیعی نیز قابل انجام است.