رییس پلیس آگاهی لرستان از دستگیری فردی خبر داد که با سوءاستفاده از اعتماد یک فرد بی‌سواد و ربودن شناسنامه و جعل امضای این فرد، سعی داشت تا از حساب این فرد ۲۱ میلیون تومان را برباید.

سرهنگ دالوند در تشریح جزئیات این خبر با بیان اینکه چندی پیش فقدان یک فقره شناسنامه از طریق نشانگاه اقتصادی به پلیس آگاهی اعلام می‌شود که این مسئله به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار می‌گیرد، گفت: ماموران سارق این شناسنامه را در حین برداشت وجه‌نقد از یک بانک دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داد که چندی پیش شخصی بی‌سواد برای امور اداری و واریز وجه‌نقد به حساب خودش، به یکی از بانک‌های استان لرستان مراجعه می‌کند، گفت: این فرد برای تکمیل فرم واریز وجه‌نقد از شخص دیگر که در بانک حضور داشته، کمک می‌گیرد. اما این فرد به جای کمک، با ترفند خاص، نمونه امضای این فرد بی‌سواد را برداشته و شناسنامه این فرد را نیز از بانک خارج می‌کند که با فقدان شناسنامه، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.

رییس پلیس‌آگاهی لرستان با اشاره به دستگیری این فرد، گفت: متهم دستگیر شده در تحقیقات عنوان کرد که با ترفند خاص در حین واریز وجه‌نقد به حساب، با برداشت نمونه امضا و شناسنامه و با الصاق عکس خودش روی شناسنامه شاکی، به یکی از شعب همان بانک مراجعه و با تنظیم سند برداشت و جعل امضا و ارائه شناسنامه، قصد برداشت ۲۱ میلیون تومان را داشته که توسط ماموران دستگیر شد.

دالوند با اشاره به تحویل متهم به دادسرا، از شهروندان خواست تا از در اختیار گذاشتن اسناد و اوراق معتبر به افراد ناشناس و غیرمطمئن برای انجام امور اداری خودداری کنند.