مشاور فرهنگی فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اعتدال گردن کج کردن و کوتاه آمدن نیست، اعتدال روش امیر المؤمنین است که در صحنه نبرد با گردن کشان، مستحکم و قوی برخورد می‌کند و در مقابل مستضعفان و تهی دستان خود را کوچک می نگارد، اعتدال باید متکی بر اعتقادات انقلابی باشد.

محمد حسین صفار هرندی در همایش روز بسیج کارمندان استان سمنان با بیان این مطلب، افزود: انسان‌های بزرگ مانند رجایی وقتی سرکار می آیند هیبت کار آنها را نمی گیرد. نمی‌گوید وقتی من این مسولیت را دارم باید اینگونه حرکت کنم و راه بروم، بعضی به اسم نواندیش و مبتکر به آن محتوی و مضامین عالی که شکل دهنده شخصیت اصلی انسان است آسیب می رسانند.

وی اضافه کرد: ما نمی گوییم در جمهوری اسلامی حرکت نو، تازه و پیشرو و به سمت جلو رونده نباشد، باید از همه دستاوردهای علمی دنیا متناسب با موازین اسلامی استفاده کنیم و بهره ببریم، باید با دنیا تعامل داشته باشیم، نگاه انقلابی، نگاه پیشرو و مبتنی بر اندیشه است.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: فایده روشنگری های چندساله اخیر این بود که امروزه فاصله گرفتن از بدعت‌های فتنه جویانه، موضوع روز و یکی از صحبت‌های روز و مهم در مجلس شورای اسلامی برای صلاحیت وزرا می‌شود، مرزبندی نیروهای درون انقلاب و بیرون انقلاب مشخص شد. این یک برد بزرگ بود، افراد خود را از فتنه‌جوها جدا کردند.

صفار هرندی تصریح کرد: دولتهای اول انقلاب برآمده از وفاق مردمی بودند، ولی از آن زمان که رقابت رسمیت پیدا کرد، همه کسانی که می آیند باهم رقابت می کنند در نهایت قرار است حریم اعتقادی مردم و انقلاب را برهم نزنند و این تضمین کننده سلامت جامعه و نظام است.

وی اظهار داشت: همه کسانی که تا امروزه آمدند و رفتند ته خطشان اسلام و انقلاب و فرهنگ استوار ملت است اگر اینگونه باشد هیچ باکی از آمدن و رفتن دولت‌ها نیست.

مشاور فرهنگی فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که بسیجی واقعی مطالبه گرنیست، گفت: بسیجی مصداق عینی کم هزینه و پراثر است. بسیجی یک نهاد نیست، واقیعت بسیج همان رنگ بسیجی است.

این فعال سیاسی اصولگرا با تأکید بر اینکه ما برای اینکه رنگ بسیجی خود را حفظ و تقویت کنیم، احتیاج داریم که خودمان را با قله های رفیعی چون شهیدان رجایی و باهنر تنظیم کنیم، ادامه داد: وارستگی و تعلق نداشتن به مادیات از ویژگی‌های برجسته شهید رجایی بود. رجایی و باهنر شهیدان راه رستگاری هستند، باید سنگ‌های خود را با کسانی که می خواهند تصویر وارونه ای از حقیقت انقلاب نشان ما بدهند وا بکنیم، ما از این راه عقب نمی مانیم، ما از انقلاب دست نمی‌کشیم.