آفتاب: عضو سازمان جهانی معلولان با بیان اینکه نرخ بیکاری در میان جامعه سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفری معلولان ۴۰ درصد است، گفت: از دولت یازدهم به طور جد خواستاریم با توجه به حق سه درصدی معلولان برای استخدام در سازمان‌ها، این نرخ به طور قابل توجهی کاهش یابد.

علی همت محمود نژاد اظهار کرد: هم اکنون تنها خدمت اصلی به معلولان پرداخت مستمری است، در حالی که به کمتر از هشت درصد معلولان در کشور مستمری پرداخت می‌شود و این بدین معناست که از میان این جامعه بزرگ تنها ۲۸۰ هزار نفر مستمری دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: مستمری این تعداد از معلولان رقمی معادل ۴۰ هزار تومان است، در حالی که پرداخت مستمری باید بر اساس قانون چهارم توسعه انجام شود.

به گفته عضو سازمان جهانی معلولان، حداقل مستمری مستمری بگیران دولت باید ۳۰ درصد حداقل حقوق پایه باشد و با توجه به اینکه هم اکنون حقوق پایه ۵۰۰ هزار تومان است، مستمری معلولان باید به رقمی معادل ۱۵۰ هزار تومان افزایش یابد.

محمود نژاد به مهمترین خواسته‌های معلولان از رییس جمهور و وزیر رفاه در دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: قرار بود سود هدفمندی یارانه‌ها در اختیار معلولان و اقشار آسیب پذیر قرار گیرد، اما وعده‌ای که به این دو قشر داده شده بود، عملی نشد بنابراین از دولت یازدهم خواستاریم که این موضوع را نیز مورد توجه قرار دهد.

وی افزود: تصویب اصلاح لایحه حمایت از حقوق معلولان در مجلس شورای اسلامی، پیگیری لازم به منظور اجرای مفاد پیمان نامه جهانی حمایت از افراد دارای معلولیت و تشکیل شورای عالی معلولان از دیگر خواسته معلولان از دولت یازدهم است.

عضو سازمان جهانی معلولان در ادامه طراحی کارت جامع هوشمند معلولان به منظور دریافت یارانه مربوط به ایاب و ذهاب، مستمری، درمان، توانبخشی، پیشگیری از ایجاد معلولیت، گسترش فراگیر خدمات توانبخشی معلولان و نیز فراهم کردن سفرهای زیارتی سیاحتی را دیگر خواسته معلولان از رییس جمهور و وزیر دولت یازدهم دانست.

محمود نژاد با اشاره به اینکه وزیر رفاه باید بینش کامل و جامعی در خصوص نیازها، چشم اندازها و مشکلات فراروی جامعه سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفری معلولان کشور داشته باشد، خاطر نشان کرد: دایره اعتدال از دایره مهر ورزی بسیار گسترده‌تر است و معلولان از گفته‌های دکتر روحانی نسبت به آینده‌شان بسیار خرسندند.

وی گفت: روحانی اظهار داشته عدالت یعنی خواسته برابر و این موضوعی است که سالها آرزوی معلولان بوده و آنها را نسبت به آینده امیدوار می‌کند.

عضو سازمان جهانی معلولان با تاکید بر اینکه معلولان توقعات و مطالبات خود را به طور جدی از دولت یازدهم پیگیری می‌کنند، خواست تا وزیر رفاه تنها دارای دیدگاه‌های کارگری نباشد و به طور جد برنامه‌ها و راهکارهای خود را برای خدمت به جامعه معلولان ارائه کند.