بیماران دیابتی برای اینکه بتوانند بیماری خود را کنترل کنند باید یک رژیم غذایی سالم و مناسب داشته باشند. آنها باید مقدار شکری که مصرف می کنند و مقدار شکری که جذب بدن آنها می شود را کاملا" کنترل کنند. میزان جذب شکر موجود در مواد غذایی مختلف متفاوت است و میوه ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

محققان برای اندازه گیری میزان سرعت بدن شما در تبدیل کربوهیدرات موجود در مواد غذایی از جمله میوه ها به گلوکزخون ، از شاخصی با نام « قند خون» استفاده می کنند. این شاخص برای بیماران دیابتی خیلی کاربرد دارد زیرا با استفاده از آن می توان مشخص کرد که بیماران دیابتی از خوردن چه مواد غذایی و میوه هایی باید پرهیز کنند. در کل بهتر است از خوردن میوه هایی که شاخص قند خون آنها بالاتر از ۷۰ است پرهیز کنید اما با خیال راحت می توانید هر چقدر که دلتان می خواهد از میوه هایی که شاخص قند خون آنها پایین تر از ۵۵ است استفاده کنید . از میوه هایی که شاخص قند خون آنها بین ۵۵ تا ۷۰ است نیز می توانید گاه گاهی استفاده کنید.

میوه هایی که شاخص قند خون آنها بالاست و برای دیابتی ها مضر هستند:

از خوردن کوکتل های میوه ، کمپوتها و میوه های خشک پرهیز کنید . از خوردن میوه های خیلی بزرگ مثل سیبهای خیلی بزرگ و یا گلابی خیلی بزرگ نیز پرهیز کنید و یا حداقل این میوه های بزرگ را به چند قسمت تقسیم کنید و در هر وعده یک قسمت را بخورید.

نکته مهمی که همیشه باید رعایت کنید سطح قند خون خود را کنترل کنید و ببینید سطح قند خون شما با خوردن چه میوه هایی بیشتر بالا می رود. بدن هر انسانی منحصر به فرد است و فقط خود شما می توانید تشخیص دهید که چه چیزی برای شما مناسبتر است. در خوردن میوه ها بیشتر ازآنکه به نوع میوه توجه کنید به سایز و مقدار آن توجه کنید .

شاخص قند خون میوه هایی مثل موز ، طالبی ، آناناس و انبه بین ۵۵ تا ۷۰ است و شما نباید بطور مکرر از آنها استفاده کنید و فقط گاه گاهی می توانید مقدار کمی از این میوه ها مصرف کنید.

مترجم: فرشته مشاور