معاون آموزش متوسطه گروه‌های آموزشی را دارای نقش مرجعیت علمی در مدارس و استان‌ها دانست.

ابراهیم سحرخیز، صبح امروز در اولین همایش كشوری سرگروه‌های آموزشی متوسطه نظری، فنی و حرفه‌ای كار دانش و راهنمایی تحصیلی با مولفان كتب درسی كه در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار كرد: عنصری‌ترین و محوری‌ترین عامل تحول در آموزش و پرورش معلم است و این نگاه نیز در سند تحول بنیادین مورد تاكید قرار گرفته است.

وی با اعلام اینكه ارتباط گروه‌های آموزشی و گروه‌های تالیف كتب درسی همواره مورد تاكید قرار داشته است، افزود: امسال گروه‌های آموزشی به عضویت گروه‌های درسی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی قرار گرفته‌اند كه قطعا تاثیر بسیاری در راستای همكارهای این دو بخش خواهد داشت.

سحرخیز با اعلام اینكه توانمند سازی نیروی انسانی آموزش و پرورش مورد تاكید است، تصریح كرد: صلاحیت درسی، اعتقادی، تخصصی و علمی معلمان، نظام رتبه‌بندی و كارآمدی آنها را تشكیل و نشان خواهد داد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اضافه كرد:‌ امسال گروه‌ های آموزشی به نقد و بررسی كتب درسی، پایش نحوه آموزش معلمان، سنجش و ارزشیابی و بررسی راه‌كارهای استفاده از فناوری‌های نوین آموزش، خواهند پرداخت.

وی ایجاد دانشگاه فرهنگیان را طرحی موثر و با بركت برای آموزش و پرورش دانست و ادامه داد: بهمن ماه امسال ۲۵ هزار دانشجو با ورود به این دانشگاه مشغول به تحصیل خواهند شد كه تمامی آنها براساس برنامه و نیاز آموزش و پرورش جذب شده‌اند.

سحر خیز خاطرنشان كرد: گروه‌های آموزشی در سراسر كشور ، دارای افرادی با مدارك تحصیلی حداقل فوق لیسانس هستند كه نشان از سطح علمی بالای معلمان در سراسر كشور دارد.