مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: اولویت اصلی تیم‌های امدادی آزادسازی معابر و نجات سیل‌زدگان است.

هادی خنجری گفت: تمام تیم‌های امدادی مازندران برای ارائه خدمات به سیل‌زدگان در بهشهر مستقر هستند و نگرانی در این رابطه وجود ندارد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه مشکل برق، مخابرات بهشهر در حال حاضر رفع شده است ومشکل آب نیز تا ۹۸ درصد حل شده است و مشکلی در این رابطه نداریم.

به گفته خنجری ، هم‌اکنون شش اکیپ مجهز از مناطق فریدونکنار، بابل، قائم‌شهر، ساری، جویبار و نکا مشغول رفع اتفاقات، نصب انشعابات و کار آبرسانی را در بهشهرانجام می‌دهند.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: گازرسانی در بهشهر نیز به خوبی در مناطق سیل زده در حال انجام است و علمک های شکسته نیز در حال بازسازی و نصب جدید است.

خنجری افزود: خوشبختانه با کمک نیروهای سپاهی و بسیجی در منطقه مشکل جمع آوری سیلاب از منازل در حال انجام است و امیدواریم در این رابطه با همکاری بسیج کارها با سرعت بیشتری عملیاتی شود.

وی ادامه داد: براساس گزارش واصله حدود ۳۰ میلیارد تومان خسارت اولیه این سیل بزرگ در بهشهر است که با توجه به گستردگی سیل پزشکی قانونی مازندران شمار قربانیان سیل بهشهر را ۶ تن اعلام کرد

سازمان پزشکی قانونی مازندران شمار قربانیان سیل بهشهر را ۶ تن اعلام کرد

دکتر عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه سیل بهشهر جان شش نفر را گرفت، اظهار داشت: پزشکی قانونی شهرستان بهشهر برای پنج کشته سیل بهشهر جواز دفن صادر کرده است و متأسفانه یک گواهی فوت و جواز دفن علیرغم آیین نامه‌های وزارت بهداشت توسط پزشک بخش خصوصی صادر شده است.

وی افزود: روز گذشته پزشکی قانونی شهرستان بهشهر برای یک دختر ۱۱ و یک زن ۳۰ ساله که مادر و دختر بودند و سه نفر مرد که دو نفر از آنها ۵۴ ساله و یک نفر ۴۸ ساله بودند جواز دفن صادر کرد.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: متوفی دیگری که گواهی فوت و جواز دفن وی توسط پزشک بخش خصوصی صادر شده زنی ۶۷ ساله بود.

به گفته عباسی اسامی درگذشتگان سیل بهشهر نگین افغان نژاد ۱۱ ساله، علیا کاظمی ۳۰ ساله، حسینعلی کوچک ۵۴ ساله، غلامعلی محمد زاده ۵۴ ساله و علی کاظمی ۴۸ ساله و همچنین ربابه باقری نیز که گواهی فوت وی خارج از سازمان پزشکی قانونی صادر شده، ۶۷ ساله بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در خصوص آمارهای ارائه شده متوفیان حادثه سیل بهشهر اظهار داشت: در حوادث جمعی، آمار تلفات بر اساس جواز دفن صادر شده توسط سازمان پزشکی قانونی اعلام می شود و آمارهای اولیه بیشتر حدس و گمان هستند.

وی همچنین از پزشکان درخواست کرد به این نکته توجه داشته باشند که مطابق مندرجات مهر پروانه های دفن وزارت بهداشت، صدور گواهی فوت و جواز دفن برای مرگ های غیرطبیعی حتما باید توسط پزشکی قانونی صورت گیرد و از صدور گواهی فوت و جواز دفن در این موارد جدا خودداری نمایند.

تداوم ارسال نیازمندی های ضروری سیل زدگان بهشهری

حیدری معاون پشتیبانی جمعیت هلال احمر مازندران از تداوم ارسال مایحتاج ضروری آسیب دیدگان سیلاب بهشهر خبرداد و گفت:طی ۲۴ساعت گذشته به منظور تامین نیازمندی های اولیه سیل زدگان بهشهری مقادیر متنابعی از مواد غذایی،پتو،موکت ،البسه و مواد بهداشتی از سوی هلال احمر استان به منطقه ارسال شده و عملیات توزیع آن نیز ادامه دارد.

وی افزود: تاکنون بیش از ۳۵۰۰ کیلو برنج، ۵۰۰۰ قوطی انواع کنسرو، ۱۸۰۰کیلو قندوشکر، ۱۱۰۰بسته چای، ۱۰۰۰ قوطی روغن، ۹۶۶ تخته پتو، ۳۲۲ تخته موکت، ۲۰۰ ثوب البسه، ۲۰۰ بسته آب معدنی، ۱۶۰ ست ظروف و بیش از ۱۶۰بسته مواد شوینده و بهداشتی به شهرستان بهشهر ارسال شده است.

حیدری افزود:در حال حاضر ۲۰۰نفر از امدادگران و پرسنل هلال احمر استان با بکارگیری ۵۰ دستگاه خودروی امدادی، ۱۱ دستگاه آمبولانس و ۶۵ دستگاه موتور پمپ های لجن کش و تخلیه آب مشغول خدمت رسانی به شهروندان آسیب دیده بهشهری هستند.