سخنگوی جبهه اصلاح طلبان ضمن تشریح جزئیات دیدار اعضای این جبهه با خاتمی، گفت: خاتمی در این دیدار تاکید کرد منتظر رویکردهای مثبتی در کشور هستیم که در زمان خودش تصمیم نهائی را اعلام خواهیم کرد.

مجید محتشمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به دیدار انتخاباتی صبح امروز جبهه اصلاح طلبان با سید محمد خاتمی گفت: د ر دیدار ۲ ساعته اعضای جبهه اصلاح طلبان به بیان دیدگاههای خود در خصوص ایجاد انسجام بین اعضای جبهه اصلاح طلبان و حضور در انتخابات یازدهم پرداختند.

وی با بیان اینکه اعضای جبهه در پذیرش رهبری سیاسی و رسمی خاتمی بر جبهه اصلاحات تاکید داشتند، تصریح کرد: اعضای جبهه بر این موضوع که اصلاح طلبان در یک چارچوب مشخص و با یک رهبری واحد باید دور هم جمع شوند تاکید کردند که در راستای این هدف نیز پیشنهاداتی ارائه شد.

سخنگوی جبهه اصلاح طلبان افزود: اعضا پیشنهاد دادند منشوری تدوین شود و خاتمی یک کمیته ۵ نفری را برای تدوین این منشور منصوب کند و هر حزب و گروهی که این منشور را پذیرفت عضو جبهه اصلاحات شود.

محتشمی ادامه داد: در این دیدار اعضای جبهه بر چهره اول بودن محمد خاتمی در جریان اصلاحات تاکید کردند و بر تهیه مدالیته انتخاباتی برای رسیدن به اجماع و انتخاب یک کاندیدا در صورت استنکاف خاتمی از کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری، تاکید شد.

وی با بیان اینکه در این دیدار بر اجرای بدون تنازل قانون اساسی تاکید شد، تصریح کرد: در این دیدار همچنین پرهیز از رهبانیت اصلاحات نیز در دستور کار اصلاح طلبان قرار گرفت.

دبیر کل حزب جبهه آزادی افزود: در ادامه این دیدار، خاتمی طی سخنانی با اشاره به حماسه بزرگ حسینی اظهار داشت سرمایه حسینی یک سرمایه عظیم الهی و انسانی است که در طول تاریخ شیعه این ایام موجبات اتحاد، انسجام ، همدلی و هم افزایی شده است.

به گفته وی همچنین خاتمی گفته است اصلاحات را به مثابه امام حسین (ع) باید یک جنبه روشنفکرانه در جهت رشد آحاد مردم تلقی کنیم تا در همه عرصه اجتماعی، سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی از آگاهی مطلوبی برخوردار شوند.

وی افزود: خاتمی بیان داشت که دلمان برای رسیدن به قدرت لک نمی زند و همه تلاشمان این است که در زیر سایه پرچم اصلاحات یک جامعه امن و بارفاه و مطمئن را به دنیا معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه در ادامه این دیدار خاتمی به تحریم ها اشاره کرد و گفت: خاتمی با اشاره به اینکه امروز از لحاظ اقتصادی و معیشتی در سختی هستیم تحریم ها را بسیار تاثیرگذار دانست و گفت می شد با تمهیدات بهتری مانع این تحریم های گسترده شویم.

به گفته این عضو جبهه اصلاحات همچنین خاتمی در این دیدار به حمله رژیم صهیونیستی به غزه اشاره کرد و حکومت های ظالم غرب را که نسبت به این قضیه سکوت کرده اند و یا حمایت حاشیه ای دارند را محکوم کرد.

محتشمی افزود: خاتمی با بیان اینکه هر کسی که قانون اساسی را قبول دارد می تواند از تمام حقوق اساسی کشور برخوردار شود تاکید کرد کاندیدا شدن حق هر کسی است که به قانون اساسی اعتقاد دارد و موانعی نباید پیش روی آن باشد.

سخنگوی جبهه اصلاح طلبان تصریح کرد: همچنین خاتمی گفته است منتظر رویکردهای مثبتی در کشور هستیم که در زمان خودش تصمیم نهائی را اعلام خواهیم کرد.

محتشمی در پایان گفت: به زودی در راستای دیدارهای انتخاباتی خود با سید حسن خمینی دیداری خواهیم داشت.

به گزارش مهر احزاب و گروههای ۱۸ گانه جبهه اصلاح طلبان به دبیرکلی مصطفی کواکبیان امروز صبح با خاتمی دیدار انتخاباتی داشتند که در ماه جاری نیز در همین راستا دیداری با هاشمی رفسنجانی داشته اند.