اگر صورتی لاغر و کشیده دارید مسلما" اصلا" دلتان نمی خواهد که مدل موهایتان باعث شود صورتتان لاغرتر به نظر برسد. پس به جای اینکه با انتخاب مدل موی نادرست ، لاغرتر از آنچه هستید به نظر برسید ، مدل موهایی را استفاده کنید که بیشتر برای صورت شما مناسب است زیرا با انتخاب مدل موی مناسب و درست ، صورت شما پهن تر و گردتر به نظر می رسد.

موهای چتری

با مدل موی چتری می توانید طول صورتتان را کوتاه تر کنید . قد موهای چتری شما باید بین ابرو و مژه های شما باشد تا صورتتان را پهن تر و گردتر به نظر برسد. حتما" موهای چتری خود را همیشه صاف نگه دارید و مطمئن شوید که موج دار و یا زاویه دار نباشند.موهای چتری کل پیشانی شما را می پوشاند و به این ترتیب طول صورت شما کوتاهتر می شود و صورتتان گردتر به نظر می رسد.

موهای ویو و یا موج دار

برای اینکه موهایتان موج دار شود وقتی که مرطوب هستند آنها را ببافید و وقتی کاملا" خشک شدند بافت آنها را باز کنید. بعد با یک بورس دانه درشت موهایتان را شانه کنید .سپس موهایتان را از وسط جدا کنید ( فرق وسط) تا مقدار موی یکسانی در دو طرف صورت شما قرار بگیرد به این ترتیب این موهای موج دار در اطراف سر شما باعث می شود صورتتان پهن تر و گردتر به نظر برسد . اگر موهایتان را از یک سمت (فرق یک طرفه) جدا کنید ، صورتتان باریکترو درازتر به نظر می رسد.

موهای فر

موهایتان را فر کنید تا حجیم تر شوند و صورت لاغر شما را گردتر و پهن تر کنند.برای اینکه موهایتان را فر کنید فقط به استوانه های بزرگ و داغ مخصوص فر احتیاج دارد ، موهایتان را بپیچید و زمانیکه این استوانه های مخصوص فر کاملا" سرد شدند آنها را باز کنید و بعد از یک اسپری موی نگهدارنده استفاده کنید تا موهایتان به همان شکل باقی بماند.

موهای نا متقارن

در این مدل موها ، معمولا" یک قسمت از مو خیلی کوتاه تر از قسمت دیگر است ، مثلا" قسمت جلو خیلی بلند تر از پشj است و یا سمت راست خیلی کوتاه تر از طرف از چپ است . خواننده مشهور هالیوود ، ریحانا نمونه خوبی است از یک دختر با صورت لاغر و باریک که از این مدل موها استفاده می کند تا صورتش گردتر و زیباتر به نظر برسد.

موهای پف کرده و پوش داده شده

موهای پف داده شده و پوش دار ، مخصوصا" در قسمت جلوی سر ، باعث می شوند که حجم مو در بال و اطراف سر زیاد شود و به همین دلیل برای خانم های زیبایی که صورتهای لاغر و کشیده دارند خیلی مناسب است و باعث می شود صورت باریک آنها پهن تر به نظر برسد.قبل از اینکه بخواهید موهایتان را درست کنید می توانید آنها را پوش بدهید ، برای اینکار ریشه های موهایتان را در خلاف جهت همیشگی اسپری کنید وبعد با استفاده از شانه های مخصوص پوش ، موهایتان را برخلاف جهت همیشگی یعنی از ساقه به ریشه شانه کنید. می توانید موهایتان را تقسیم بندی کنید و قسمت به قسمت اینکار را انجام دهید و در صورت لزوم می توانید در انتهای کارتان قسمتهایی که خوب پوش داده نشده اند را دوباره پوش بدهید.

مترجم : فرشته مشاور