رئیس سازمان حسابرسی از اتمام ارزشگذاری دارایی های امیرمنصور آریا توسط ۱۲۰ کارشناس خبر داد و شایعه کسری وجوه برای تهاتر کردن با بدهی ها را تکذیب کرد.

اکبر سهیلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس،در پاسخ به این سئوال که آیا شایعه کسری حدود ۵۰۰ میلیارد تومانی دارایی‌های گروه امیر منصور آریا برای تهاتر با بدهی ها صحت دارد، اظهار داشت: خیر. چنین شایعه‌ای مبنای درستی ندارد، چون ارزیابی ها نشان می دهد بدهی ها با دارایی ها مساوی و قابل تهاتر است.

وی ادامه داد: فرآیند بررسی همه بدهی‌های بانکی و غیر بانکی این گروه به همراه ارزش دارایی ها توسط حدود ۱۲۰ کارشناس رسمی دادگستری متخصص در حوزه‌هایی چون ماشین‌آلات، زمین و ساختمان، معدن و راه‌آهن به اتمام رسیده و نتایج به دست آمده به مراجع اعلام شده است. در این میان بدهی حدود ۴۰ شرکت وابسته به گروه آریا به همراه دارایی‌ها از جمله شعب بانکی و تعدادی مغازه مقایسه شد که با توجه به موجودی نقدینگی و همه دارایی ها، بدهی با دارایی ها پاس می شود.

این مقام مسئول در واکنش به دیگر پرسش که آیا تاکنون دارایی از این گروه هم به فروش رسیده یا خیر، توضیح داد: خیر. چون قرار شده فروش دارایی ها با حضور مالک یا نماینده وی و با نظارت دستگاه‌های قضایی انجام شود تا از سوء استفاده های احتمالی ممانعت به عمل آید.

سهیلی‌پور با بیان اینکه از مزایده و مذاکره و یا سایر روش ها برای فروش سریعتر دارایی ها استفاده خواهد شد، خاطر نشان کرد: انتظار می رود طی روزهای آینده فروش دارایی های گروه امیر منصور آریا به قیمت‌های واقعی و روز آغاز شود.