تیم کشتی آزاد آمریکا در حالی پا به مسابقات المپیک لندن می‌گذارد که ترکیب این تیم نسبت به جام‌جهانی آذربایجان به غیر از ۲ وزن تغییری نکرده است.

به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی،ترکیب تیم کشتی آزاد آمریکا به منظور حضور در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن اعلام شد.

سام هیزوینکل، کولمن اسکات، جارد فرایر، جردن باروفس، جک هربرت، جک وارنر و تراول دلاگنف ترکیب آمریکایی ها برای المپیک تشکیل می دهند.زکی جونز سرمربی تیم آمریکا در حالی که شاون بانچ موفق به کسب سهمیه المپیک شده است، کولمن اسکات را برای رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن انتخاب کرد.

این ترکیب به جزء کشتی گیران اوزان ۵۵ و ۸۴ کیلوگرم نفراتی هستند که مقابل تیم ایران در رقابت‌های جام جهانی آذربایجان به میدان رفتند. از میان این کشتی گیران فرایر و وارنر مقابل آزادکاران کشورمان شکست خوردند.

سام هیزوینکل دارای مدال طلای پان آمریکن در رقابت‌های جام جهانی حضور داشت و جیک هربرت تنها غایب آنها در باکو بود. این کشتی گیر دارنده مدال نقره جهان در سال ۲۰۰۹ است که سال گذشته مغلوب کایل ساندرسون کشتی گیر کهنه کار آمریکایی مغلوب شد.جان اسمیت، براندون اسلی و بیل زادیک دستیاران زکی جونز در المپیک ۲۰۱۲ لندن هستند.

در کشتی فرنگی نیز اسپنسرمانگو، الیس کولمن، بن پورویسور، چالز بتس و دمیرل بایرس المپیکی ها آمریکا هستند که استیو فرایسر سرمربی و مومیر پتکوویچ و ایک آندرسون مربیان این کشور در المپیک هستند.