رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی‌کشور انتخابی تیم ملی نوجوانان، از فردا به مدت ۲ روز در مجموعه ورزشی تختی سنندج برگزار می شود.

رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی‌ کشور ، انتخابی تیم ملی نوجوانان، از فردا (شنبه ۲۴تیر ماه) به مدت ۲ روز در مجموعه ورزشی تختی سنندج برگزار می شود.

مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها از ساعت ۱۷ فردا با حضور حسین رضازاده، رئیس و داراب ریاحی دبیر فدراسیون وزنه برداری، کوروش باقری، سرمربی و جورج زالای مربی تیم ملی، استاندار، فرماندار و شهردار سنندج و همینطور مدیر کل ورزش و جوانان این استان در مجموعه ورزشی تختی برگزار می شود.

استقبال بی سابقه هیئت‌های وزنه برداری استان‌های مختلف کشور از نکات قابل توجه این دوره است، به طوریکه هر ۳۱ استان کشور با ارسال اسامی ورزشکاران، مربیان و سرپرستان خود به فدراسیون وزنه برداری آمادگی خود را برای حضور در این رقابتها اعلام کرده اند. براین اساس ۲۲۰ وزنه بردار نوجوان به همراه ۱۱۰مربی، سرپرست و داور، طی روزهای شنبه و یکشنبه در سنندج به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور در سال ۱۳۹۰ ، با حضور ۲۰۰ وزنه بردار از ۲۲ استان به میزبانی قزوین برگزار شد و تیم های خوزستان، فارس و تهران به ترتیب روی سکوهای اول تا سوم ایستادند.

در سال ۱۳۸۹ نیز کردستان میزبان مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان کشور بود که تیم اصفهان قهرمان شد و تیم های خوزستان و مازندران به ترتیب دوم و سوم شدند.