رییس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: ثبت نام آزمون اعزام به خارج فرهنگیان از امروز آغاز و تا ۱۹ تیرماه ادامه خواهد داشت.

عبدالامیر عرفی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به آغاز ثبت نام آزمون اعزام به خارج فرهنگیان گفت: دستور العمل ثبت نام فرهنگیان در این آزمون به استان‌ها ارسال شده است و در آن شیوه‌نامه و ضوابط نیروی انسانی مورد نیازی كه به خارج اعزام خواهد شد، عنوان شده است.

وی افزود: در این دستور العمل شرایط عمومی و اختصاصی برای فرهنگیان متقاضی شركت در آزمون اعزام درج شده كه داشتن حداقل ۱۰ سال و حداكثر ۲۶ سال سابقه خدمت برای فرهنگیان دارای مدرك لیسانس و همچنین دارا بودن ۲۸ سال سابقه خدمت بر اساس حكم كارگزینی برای دارندگان مدرك فوق لیسانس از جمله شرایط عمومی ثبت نام در این آزمون است.

وی همچنین گفت: شرایط اختصاصی نیز برای متقاضیان مشخص شده از جمله داشتن ۱۲ سال سابقه مدیریت برای مدیران آموزشی، داشتن حداقل پنج سال سابقه تدریس برای دبیران، معلمان، مشاوران و مربیان پرورشی كه سه سال آن باید تدریس متوالی باشد، بخشی از این شرایط است.

عرفی تاكید كرد: ثبت نام برای آزمون از امروز آغاز شده و تا ۱۹ تیر ماه ادامه خواهد داشت و متقاضیان باید كارت اعتباری ثبت نام در آزمون را از ادارات سنجش استان محل خدمت خود دریافت كنند.

به گفته رییس مركز سنجش آموزش و پرورش، آزمون اعزام به خارج فرهنگیان سوم شهریور امسال برگزار خواهد شد و پیش بینی می‌شود بیش از ۱۰ هزار نفر از فرهنگیان در این آزمون شركت كنند.

عرفی خاطر نشان كرد: پس از اتمام فرایند آزمون، نتایج به مركز امور بین‌الملل وزارت آموزش و پرورش اعلام می‌شود. همچنین پس از انجام مصاحبه و گزینش، نتایج نهایی آزمون اعلام خواهد شد.

به گفته عرفی، پذیرفته شدگان آزمون اعزام به خارج فرهنگیان در سال جاری، پس از ساماندهی نیروها در سال ۹۲ به كشورهایی كه جمهوری اسلامی ایران در آنها مدرسه دارد، اعزام خواهند شد.