رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا امروز (دوشنبه) در حالی آغاز می‌شود كه هوگو چاوز و انریكه كاپرپلیس در جمع هواداران خود سخن از اصلاحات به میان آوردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این رقابت‌ها در شرایطی آغاز می‌شود كه هوگو چاوز، ‌رئیس‌جمهوری كنونی ونزوئلا همچون دوره گذشته از توانایی جسمی بالایی برای جلب آرای مردمی برخوردار نیست و همین امر گمانه‌زنی‌هایی را به وجود آورده مبنی بر اینكه احتمالا رقیب وی با اختلاف بسیار زیادی پیروز شود. با این حال چاوز تاكید كرده است كه كاملا برای حضور در انتخابات هفتم اكتبر آمادگی دارد.

چاوز در جمع هزاران تن از هواداران خود گفت: طوفان بولیواری آغاز شده است. وی در سخنان خود به سیمون بولیوار، قهرمان استقلال ونزوئلا اشاره كرد و عنوان داشت: من پیرو این قهرمان هستم و آرمان‌های خود را محقق می‌كنم.

با این حال انریكه كاپرپلس، رقیب چاوز كه از احزاب اپوزیسیون است، اظهار كرد: ونزوئلا كشوری فوق‌العاده است كه تنها از نداشتن دولتی مناسب رنج می‌برد. تعهدات من از جمله رسیدگی به مردم فراموش شده ونزوئلا است. من چاوز نیستم و ایده‌های من با وی تفاوت دارد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود كه جدیدترین نظرسنجی‌ها حاكی از رقابت تنگاتنگ این دو رقیب انتخاباتی است. با این حال چاوز رقیب خود را "شكست خورده" توصیف كرد و گفت: قلب چاوز به روی تمام مردم باز است.