کمپانی برادران وارنر اعلام کرد دومین قسمت فیلم علمی - تخیلی و درام «من افسانه هستم» را تولید می‌کند. ویل اسمیت بازیگر اصلی فیلم، یکی از تهیه‌کنندگان آن نیز هست.

مسئولان کمپانی برادران وارنر از مدت‌ها قبل در فکر تولید قسمت دوم این فیلم پر فروش بودند، ولی فیلم‌نامه خوب و قابل قبولی در دست نداشتند.

حالا که آرش عامل خط اصلی قصه فیلم‌نامه «من افسانه هستم ۲» را در اختیار این کمپانی گذاشته، مسئولان برادران وارنر هم پیش تولید فیلم را شروع کرده‌اند.

عامل فیلم‌نامه اریژینال فیلم را بر اساس طرح کلی خود می‌نویسد و ویل اسمیت بر کار نگارش او نظارت خواهد کرد.

قصه این فیلم‌نامه نوعی پیش درآمد بر قصه قسمت اول است‌، به این ترتیب، این قصه در دورانی قبل از شروع قصه اولین قسمت اتفاق می‌افتد.

با این حال، تهیه‌کنندگان فیلم خبرهای مربوط به قصه آن را تأیید نکرده‌اند و در مورد خط اصلی قصه سکوت کرده‌اند و گفته‌اند تا زمان نمایش عمومی فیلم، این قصه را لو نخواهند داد.

هنوز زمانی برای شروع کار فیلم‌برداری «من افسانه هستم ۲» اعلام نشده، ولی قرار است برای تابستان سال ۲۰۱۴ به روی پرده سینماها برود.

این فیلم را فرانسیس لاورنس کارگردانی خواهد کرد. او کارگردان قسمت اول فیلم هم بود.

قسمت اول فیلم تابستان ۲۰۰۷ اکران عمومی شد و اسمیت در آن نقش آخرین بازمانده کره زمین پس از شیوع یک بیماری مهلک را بازی کرد.

این فیلم در سطح جهانی ۵۸۵ میلیون دلار فروش کرد. فیلم‌نامه فیلم توسط یک گروه سه نفره نوشته شد که آرش عامل در بین آن‌ها حضور نداشت.

ویل اسمیت برای تابستان آینده سومین قسمت مجموعه فیلم «مردان سیاهپوش» را آماده نمایش عمومی می‌کند. او از سال ۲۰۰۸ تا به حال، فیلمی روی پرده سینماها نداشته است.