کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به برنامه ریزی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خصوص پوشش بیمه طلایی بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: با تأکید رئیس‌جمهور و پیگیری های وزیر خوشبختانه مراحل ابتدایی بیمه طلایی بازنشستگان انجام شد.

وی تصریح کرد:بسته حمایتی بیمه طلایی از نهم دیماه در سراسر کشور آغاز می شود و تمامی بازنشستگان کشوری از این تسهیلات استفاده خواهند کرد.

این منبع آگاه بیان داشت: اجرای این بسته حمایتی در دولت دهم نشان دهنده افزایش سهم اعتبارات مربوطه به خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان است و دولت با اجرای بیمه طلایی با هدف کاهش هزینه های درمانی و ارتقای خدمات بهداشتی و پزشکی گام دیگری برای رفاه حال بازنشستگان کشوری بر می دارد.

وی با اشاره به اختصاص یکصد میلیارد تومان اعتبار برای اجرای بیمه طلایی اظهار داشت ساز و کار بسته حمایتی بیمه طلایی در صندوق بازنشستگی کشوری طوری طراحی شده که تمامی بازنشستگان بدون پرداخت وجهی یا طی مراحل اداری در بیمارستان‌هـا و مراکز درمانی طـرف قرارداد با سازمان بیمه گر ، پذیرش و مداوا می شوند.

این منبع آگاه خاطر نشان کرد:صندوق بازنشستگی کشوری با شرکت بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ به توافق رسیده است و بر همین اساس بیمه طلایی بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری به این شرکت واگذار شده است.

وی در خصوص نوع بسته‌های حمایتی و بیمه طلایی بازنشستگان گفت: در اولین فرصت از سوی صندوق بازنشستگی کشور در این خصوص اطلاع رسانی خواهد رشد.