مشاور عالی سازمان سنجش تاریخ و نحوه انتخاب رشته تحصیلی كارشناسی ناپیوسته ۹۱ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی كشور و دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح كرد.

حسین توكلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار كرد: داوطلبان دوره‌های كارشناسی ناپیوسته سال ۹۱ به جز داوطلبان ۱۶ كد رشته امتحانی خاص دانشگاه آزاد می‌توانند از دوشنبه ششم شهریور ماه تا چهارشنبه هشتم شهریور برای انتخاب كد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته نسبت به پر كردن فرم انتخاب رشته الكترونیكی اقدام كنند.

وی افزود: داوطلبان حداكثر تا پایان ساعت ۲۴ روز چهارشنبه هشتم شهریور فرصت دارند تا با مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه‌های مربوط بر روی سایت سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به انتخاب رشته خود اقدام كنند.

توكلی درباره زمان و نحوه انتخاب رشته داوطلبان كد رشته محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین رشته‌های خاص این دانشگاه، تصریح كرد: این دسته از داوطلبان نیز می‌توانند با توجه به اطلاعیه مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از روز یكشنبه دوازدهم تا شنبه هجدهم شهریور با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org نسبت به انتخاب كد رشته محل‌های مورد علاقه خود اقدام كنند.

وی خاطر نشان كرد: داوطلبان باید بر اساس دستورالعمل‌های مربوط بر روی سایت، پس از انتخاب كد رشته محل‌های مورد علاقه خود از دانشگاه آزاد اسلامی، آنها را به ترتیب تقدم علاقه در قدم انتخاب رشته الكترونیكی مربوطه ثبت كنند.

بر این اساس، هر داوطلب فقط یکبار مجاز به انتخاب رشته هستند، همچنین داوطلبانی که قبلا انتخاب رشته کرده و ویرایش را نیز انجام داده‌اند به هیچ عنوان امکان تغییر مجدد را ندارند.