مدیركل روابط عمومی جمعیت هلال احمر درباره زلزله ۳.۸ ریشتری كه دقایقی پیش شهر شیراز را لرزاند، گفت: این زلزله هیچ خسارتی نداشته، اما جمعیت هلال‌احمر شیراز آماده‌باش است.

پویا حاجیان در گفت‌وگو با خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: نیروهای جمعیت هلال‌احمر استان فارس در آماده‌باش كامل هستند. همچنین گروه‌های ارزیاب نیز برای بررسی بیشتر وضعیت اعزام شده‌اند كه گزارش‌ها نشان می‌دهد هیچ‌گونه خسارتی از این زلزله ثبت نشده است.

وی افزود: با توجه به این كه قدرت این زمین لرزه كم بوده، گزارشی مبنی بر خسارت مالی و جانی عنوان نشده، اما جمعیت هلال‌احمر استان فارس در آماده‌باش كامل به سر می‌برد.

فرید وكیل‌زاده معاون مدیریت بحران استانداری فارس با بیان اینكه زلزله ظهر امروز شیراز،‌ هیچ خسارتی در پی نداشته است به ایسنا گفت: پس از وقوع زلزله اكیپ‌های بررسی از هلال‌احمر، ستاد مدیریت بحران و اورژانس به محل كانون اصلی اعزام شدند.

وی ادامه داد: گزارش‌های ارسالی از گروه‌های اعزام شده به كانون اصلی وقوع زلزله حاكی است كه خوشبختانه زلزله هیچ خسارت مالی و جانی در پی نداشته است.

وكیل‌زاده تصریح كرد: كانون اصلی زلزله در جنوب شرقی شیراز، حوالی شهرك صنعتی و پل فسا بود.

وی گفت: شدت زمین لرزه براساس اعلام موسسه ژئوفیزیك ۳.۸ و زمان دقیق وقوع آن نیز ۱۳ و ۵ دقیقه ظهر امروز بوده است.

به گزارش ایسنا طبق اعلام مركز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران، این زمین‌لرزه‌ با شدت ۳.۸ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱۳:۰۴:۴۴ ظهر پنجشنبه در موقعیت ۲۹.۴۷ شمالی و ۵۲.۵۰ شرقی در عمق پنج كیلومتری زمین و در فاصله‌های ۱۶ كیلومتری شیراز - فارس، ۴۰ كیلومتری زرقان - فارس، ۴۳ كیلومتری داریان - فارس رخ داد.