زنی در دادگاه گفت: تا قبل از تصادف چهره زیبایی داشتم اما بر اثر سانحه رانندگی نیمی از صورتم،‌ بر اثر سوختگی از بین رفت و بر این اساس شوهرم دیگر نمی‌خواهد با من زندگی كند.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زوج جوانی در دادگاه خانواده حضور یافتند و درخواست طلاق توافقی‌شان را به قاضی ارائه كردند. زن جوان كه ۲۸ سال داشت، خطاب به قاضی گفت: سه سال قبل با شوهرم ازدواج كردم و زندگی آرام و بی‌دغدغه‌ای را در كنار یكدیگر می‌گذراندیم، البته اختلاف نظرهایی وجود داشت اما نمی‌توان به آن اختلاف نظرها، به عنوان مشكل نگاه كرد.

وی ادامه داد: یكسال قبل زمانی كه شوهرم به مأموریت كاری رفته بود، با دوستانم به شمال سفر كردیم و متاسفانه در همان سفر، بر اثر سانحه رانندگی، نیمی از صورتم دچار سوختگی شد و از همان موقع اخلاق و رفتار شوهرم به كلی تغییر كرد.

زن جوان، بیان كرد: حتی برای معالجه به خارج از كشور سفر كردم، اما متأسفانه صورتم به طور كامل بهبود نیافت و از این قضیه شوهرم بسیار ناراحت بود، زیرا همیشه می‌گفت كه من تنها به دلیل زیبایت با تو ازدواج كردم و اكنون كه زیبایی‌ات را از دست دادی،‌ زندگی با تو فایده‌ای ندارد.

وی در حالی كه كه به آرامی گریه می‌كرد، گفت: به زندگی و شوهرم علاقه زیادی دارم اما نمی‌شود با اجبار با كسی زندگی كرد. من نیز این موضوع را پذیرفتم كه باید به تنهایی به زندگی ادامه دهم. شوهرم دیگر علاقه‌ای به من ندارد و در این مدت نیز من را تحمل كرده است.

در ادامه جلسه دادگاه، شوهر این زن كه ۳۲ سال سن داشت، گفت: شاید این رفتار من درست نباشد، اما من تنها یك‌بار می‌‌توانم زندگی كنم و دوست ندارم زندگی‌ام ترحم كردن به همسرم باشد. من به او علاقمندم اما دیگر نمی‌خواهم به زندگی با او ادامه دهم.

وی ادامه داد: تمام حق و حقوق همسرم را پرداخت می‌كنم. زیرا نمی‌خواهم ناراحتی از من بر دل داشته باشد، اما نمی‌توانم با او به زندگی ادامه دهم و امیدوارم این حق را به من بدهد.

مرد جوان كه ۳۲ سال داشت افزود: اگر این اتفاق برای من می‌افتاد همسرم قطعا كاری را می‌كرد كه من انجام دادم. زیرا درست‌ترین كار همین است و ما با یكدیگر به توافق رسیدیم تا از یكدیگر جدا شویم.

به گزارش ایسنا، قاضی دادگاه بعد از شنیدن اظهارات طرفین سعی به منصرف كردن مرد از جدایی داشت، اما هر دو اصرار بر جدایی داشتند به همین دلیل قاضی دادگاه حكم طلاق توافقی این زوج را صادر كرد.

زن جوان در این دادگاه هیچ‌ ادعای مالی نسبت به شوهرش را مطرح نكرد.