عیسی‌‌ موسوی‌نصب در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس با اشاره به طرح ساماندهی اتیاع و مهاجران خارجی غیر مجاز در کشور که به مدت دو سال در حال اجراست، اظهار داشت: یک فرصت طلایی برای اتباع خارجی که در این ساماندهی شرکت کرده‌اند در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد:‌ اتباع غیر مجازی که تا امروز در مراحل مختلف این طرح شرکت کرده‌اند شامل دو گروه متأهلین و مجردین هستند.

موسوی‌نصب بیان داشت: اتباع خارجی غیرمجاز مجرد که در طرح ساماندهی شرکت کرده‌اند تا پایان خرداد سال جاری مهلت دارند از کشور خارج شوند؛ برای صدور ویزاها برنامه‌ریزی شده است که با ترافیک مواجه نشویم.

وی یادآور شد: با ‌متأهلینی که در طرح ساماندهی اتباع خارجی غیرمجاز شرکت کرده‌اند، مساعدت شده و نیازی به رفتن به افغانستان ندارند و در داخل کشور برای آنها روادید صادر می‌شود.

مدیرکل اتباع و مهاجران خارجی استانداری تهران گفت:‌ متأهلین اتباع خارجی از دوم اردیبهشت به پایگاه‌های اداره کل اتباع مراجعه کنند و سفارت افغانستان در ایران موظف است برای این افراد مجوز صادر کند ولی کوتاهی این سفارت مشکلاتی را به وجود آورده است.

وی ادامه داد: باید سال گذشته برای آن‌ها مجوز صادر می‌شد که سفارت افغانستان اقدام نکرد، الان وعده داده‌اند برای گذرنامه اقدام کنند.

موسوی‌نصب تأکید کرد: اتباع خارجی غیر مجاز که در طرح ساماندهی شرکت کرده‌اند و مجرد هم هستند از کشور در زمانبندی خارج می‌شوند و پس از دریافت ویزا، پروانه اقامت دریافت می‌کنند.

وی یادآور شد: کسانی که در این فرآیند شرکت نکنند بعد از پایان خرداد با هماهنگی‌های انجام شده دستگیر می‌شوند و دیگر مقوله‌‌ای به عنوان طرح ساماندهی و برگه بازگشت نداریم.

مدیرکل اتباع و مهاجران خارجی استانداری تهران بیان داشت: با کارفرمایانی که از اتباع خارجی به خصوص اتباع افغانی فاقد روادید معتبر غیر مجاز استفاده کنند برابر مقررات برخورد می‌شود که جریمه و زندان شامل آن است.