فیلم علمی تخیلی "سوپر ۸" ، در سه روز اول فروش خود ، حدود ۳۸ میلیون دلار فروش کرد و صدر نشین جدول آخر هفته باکس آفیس آمریکای شمالی شد.

به گزارش واحد خبر آفتاب به نقل از اسکای نیوز ، کارشناسان صنعت سینما پیش بینی کرده بودند که این فیلم در سه روز اول فروش خود بین ۲۵ تا ۳۰ میلیون فروش کند و بعضی از مسئولان سینما ها حتی نگران بودند که میزان فروش این فیلم در سه روز اول حتی به مرز ۲۰ میلیون دلار هم نرسد.

در طول سه ماه گذشته، همه فیلمهای صدر نشین باکس آفیس ، دنباله فیلمهای معروف و مشهور قبلی بودند و فیلم "سوپر ۸" اولین فیلم جدیدی است که توانسته است صدرنشین جدول باکس آفیس شود.

فیلم "ایکس من: کلاس اول " که پنجمین فیلم ، مجموعه فیلمهای دنباله دار ایکس من است و براساس پنجمین کتاب کمدی مارول ساخته شده است ، هفته گذشته صدرنشین باکس آفیس بود اما این هفته با فروش ۲۵ میلیون دلار به جایگاه دوم سقوط کرد. فیلم "خماری ۲" در سومین هفته فروش خود ، ۱۸.۵ میلیون دلار فروش رفت و در مکان سوم جدول باکس آفیس این هفته قرار گرفت.البته فیلم" ایکس من" با فروش ۴۲.۲ میلیون دلار در سینماهای خارج از آمریکا ، همچنان صدر نشین جدول باکس آفیس خارج از کشور است.

تنها فیلم جدید دیگری که در آمریکای شمالی سر و صدا کرده و مورد توجه قرار گرفت ، فیلم کوکانه "جودی مودی " بود که در سه روز اول اکران خود فروش چندان چشمگیری نداشت و با ۶.۳ میلیون دلار در جایگاه هفتم جدول باکس آفیس امریکای شمالی قرار گرفت.کارشناسان صنعت سینما پیش بینی کرده بودند که این فیلم در سه روز اول اکران خود ، بین ۶ تا ۱۰ میلیون دلار فروش کند اما این فیلم فقط توانست به حداقل میزان پیش بینی شده ، دست یابد.