وزیر خارجه پاکستان ضمن قدردانی از ابراز همدردی و اقدامات ایران در کمک رسانی به مردم مصیب زده پاکستان، اعلام آمادگی دولت اسلام آباد برای برگزاری دور بعدی کمیسیون مشترک همکاری‌‌های اقتصادی دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، منوچهر متکی وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران و شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با یکدیگر دیدار و موضوعات مورد علاقه طرفین را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

منوچهر متکی در این دیدار با ابراز همدردی مجدد در خصوص فاجعه مصیبت‌بار سیل در پاکستان و آسیب جدی وارده به برادران و خواهران پاکستانی، با توجه به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری برای کمک به مردم پاکستان، آمادگی کشورمان را برای هر نوع کمک در این زمینه به طرف پاکستانی اعلام کرد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم پیگیری توافقات اقتصادی صورت گرفته از سوی دو کشور، بار دیگر اهمیت ارتقا سطح روابط تجاری را یادآور شد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین درباره مسایل مربوط به افغانستان، دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در زمینه اهمیت اقدامات منطقه‌ای برای دستیابی به صلح و ثبات در افغانستان را مورد تاکید قرار داد.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از ابراز همدردی و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در کمک رسانی به مردم مصیب زده پاکستان، با مرور روند همکاری‌های اقتصادی فیمابین، اعلام آمادگی دولت پاکستان برای برگزاری دور بعدی کمیسیون مشترک همکاری‌‌های اقتصادی دو کشور را که قرار است در اسلام آباد برگزار شود، مورد تاکید قرار داد.

قریشی همچنین موضع دولت پاکستان درخصوص موضع هسته‌ای کشورمان را مبنی بر حق ایران برای استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای مورد تاکید قرار داد و تنها مسیر حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران را از طریق گفتگو دانست.